دکتر سالار آملی: همکاری های علمی ایران و آلمان گسترش می یابد

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۹ کد : ۹۸۶۰ اخبار
تعداد بازدید:۳۲۶
دکتر حسین سالار آملی رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم با اشاره به حضور روسای شش دانشگاه برتر آلمان در کشورمان و سفر مسئولان آموزش عالی این کشور به ایران، از برنامه ریزی دو کشور برای گست...
دکتر سالار آملی: همکاری های علمی ایران و آلمان گسترش می یابد
دکتر حسین سالار آملی رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم با اشاره به حضور روسای شش دانشگاه برتر آلمان در کشورمان و سفر مسئولان آموزش عالی این کشور به ایران، از برنامه ریزی دو کشور برای گسترش همکاری های علمی و فناوری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترسالار آملی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به سطح علمی و فناوری بالای دانشگاه‌های آلمان، وضعیت اقتصادی مناسب این کشور و ارتباط متقابل بین ایران و آلمان، همکاری با این کشور برای ما جایگاه ویژه‌ای دارد.
 
وی با اشاره به نشست مشترک مسئولان دانشگاه های برتر کشورمان و رؤسای 6 دانشگاه  برتر آلمان در خصوص بررسی زمینه های همکاری مشترک گفت: این همکاری‌ها در قالب تبادل دانشجو، اعزام اساتید و اجرای پروژه‌های مشترک انجام می‌گیرد. 
 
وی خاطرنشان کرد:  در این سفر هیئت دانشگاهی آلمان از پارک فناوری پردیس بازدید می‌کنند و پس از آن از دانشگاه‌های علم و صنعت تهران، صنعتی شریف، اصفهان و دانشگاه آزاداسلامی نیز دیدن خواهند کرد.
 
 گفتنی است  در نشست مشترک مسئولان دانشگاهی ایران و آلمان در وزارت علوم، روسای دانشگاه های علم و صنعت ، صنعتی شریف ، تهران ،خواجه نصیرالدین طوسی ،الزهرا(س)، فردوسی مشهد ،شیراز و فنی و حرفه ای از ایران و مسئولان دانشگاه های فنی آخن و روستوک آلمان به بیان توانمندی های علمی تحقیقاتی مجموعه خود پرداختند.