دانشگاه های ماچرتا و کمرینو کشور ایتالیا مهمان دانشگاه مازندران

۲۸ تیر ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۵ کد : ۹۳۹۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۴۶
در دیداری که به میزبانی ریاست دانشگاه مازندران برگزار گردید روسای دو دانشگاه ایتالیایی و دانشگاه مازندران ابراز امیدواری کردند تا در راستای تفاهم‌نامه های منع...
دانشگاه های ماچرتا و کمرینو کشور ایتالیا مهمان دانشگاه مازندران
       در دیداری که به میزبانی ریاست دانشگاه مازندران برگزار گردید روسای دو دانشگاه ایتالیایی و دانشگاه مازندران ابراز امیدواری کردند تا در راستای تفاهم‌نامه های منعقده میان استان مازندران و استان مارکه کشور ایتالیا بتوانند در کنار همکاری های اقتصادی و صنعتی، مقدمات ایجاد و گسترش ارتباطات علمی‌ فیمابین را فراهم آورند.

       روسای این دو دانشگاه ایتالیایی ضمن اشاره به قدمت ۷۰۰ ساله این دانشگاه‌ها خاطرنشان کردند که از آمادگی کامل جهت برگزاری دوره‌های کوتاه مدت آموزشی، دوره های تابستانی و همچنین تبادل استاد و تبادل دانشجویان مقطع دکتری برخوردارند.

       لازم به ذکر است: دانشگاه ماسرتا با دارا بودن پنج دانشکده اقتصاد، حقوق و علوم سیاسی، زیست‌شناسی، شیمی‌ و زبان عضو و برگزار کننده دوره های اراسموس ماندوس (Erasmus Mundus) در کشور ایتالیا می‌باشد.

       از طرفی دانشگاه ماچراتا از دانشگاه کمرینو به مراتب بزرگتر بوده و از قدمت و اعتبار بیشتری برخوردار است. این دانشگاه با دارا بودن رشته هایی چون داروسازی، ریاضی، علوم کامپیوتر، بیو شیمی، شیمی معماری و طراحی بیشتر ماهیت علوم پایه ای دارد. ریاست دانشگاه مذکور ضمن برشمردن موفقیت های این دانشگاه در میان دانشگاه‌های تراز اول این کشور ابراز امیدواری کرد: روابط مستحکم علمی میان دو دانشگاه در حوزه های مختلف ایجاد شود.

       لازم به یادآوری است: روسای این دو دانشگاه به همراه هیات اقتصادی، دانشگاهی و صنعتی و به دعوت استانداری مازندران به این استان سفر کردند.​