چاپ و انتشار مجلات علمی پژوهشی و علمی ترویجی در مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری

۲۵ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۱ کد : ۸۶۸۵ اخبار
تعداد بازدید:۴۳۵
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، بر اساس این سیاست ، مرکز منطقه ای و ISC انتشار نشریات معتبر کشور...
چاپ و انتشار مجلات علمی پژوهشی و علمی ترویجی در مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری
به گزارش اداره روابط عمومی و همکاری های علمی بین المللی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، بر اساس این سیاست ، مرکز منطقه ای و ISC انتشار نشریات معتبر کشور را به صورت چاپی در راس برنامه های خود قرار داده و با عقد تفاهم نامه با دانشگاه ها ، انجمن های علمی و موسسات پژوهشی و طبق مفاد تفاهم نامه که تعهدات طرفین در آن به صورت شفاف مشخص شده است نسبت به این موضوع با اهمیت علمی و پژوهشی اقدام می نماید.
یکی از انجمن هایی که نشریات آن توسط مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) چاپ و منتشر می شود انجمن ایرانی اخلاق در علوم و فناوری است که نام نشریه آن اخلاق در علوم و فناوری است.
این نشریه از سال 1385 توسط انجمن ایرانی اخلاق در علوم و فناوری منتشر می شود و دارای درجه علمی ـ پژوهشی (علوم انسانی) است. این نشریه مقالاتی در زمینه های گوناگون اخلاق در علوم وفناوری شامل: پزشکی و زیستی، علوم اجتماعی، علوم فلسفی، علوم فنی و مهندسی، علوم زیست محیطی و علوم اقتصادی منتشر می نماید. فصلنامه علمی - پژوهشی اخلاق در علوم و فناوری، آمادة پذیرش مقالات اصیل پژوهشی، مقالات مروری، مقالات کوتاه و نیز نامه به سردبیر، در هر یک از زمینه های مرتبط با اخلاق می باشد.
انجمن ایرانی تاریخ اسلام یکی دیگر از انجمن هایی است که نشریه خود را به نام پژوهش نامه تاریخ اسلام توسط این دو سازمان چاپ و منتشر می سازد.
زمینه انتشار فصلنامه علمی ـ پژوهشی «نامه پژوهش تاریخ اسلام»، در واپسین ماه های سال 88 به اهتمام دانشگاهیان ایرانی و انجمن ایرانی تاریخ اسلام فراهم آمد. به اطلاع استادان، دانشجویان و محققان تاریخ اسلام می رساند این فصل نامه پذیرای آراء ، اندیشه ها و دست آوردهای تحقیقاتی خواهد بود که در عرصه عمومی و تخصصی تاریخ اسلام به رشته تحریر درآمده و جدیدترین یافته های تحقیقی محققان را در اختیار علاقه مندان قرار دهد. این پژوهش نامه تخصصی به منظور فراهم کردن موجبات نشر بهترین مقالات علمی ـ پژوهشی تاریخ اسلام از مقالات برگرفته از رساله های دانشجویان دکتری استقبال می کند و آن ها را در اولویت چاپ قرار خواهد داد.
اساتید، دانشجویان و پژوهشگران می توانند با مراجعه به وب سایت مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (www.ricest.ac.ir) و با ورود به قسمت سامانه نشریات مرکز منطقه ای و ISC، و جستجوی نام مجله مورد نظر در بخش جستجو، آخرین شماره های چاپ شده آن نشریه را به صورت تمام متن بوسیله نوار افزار شماره جاری و یا قبلی مطالعه کنند.
شایان ذکر است در آینده نیز سایر نشریاتی که از سوی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری و پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) چاپ و انتشار می یابد معرفی خواهد گردید