تاکید معاون اتاق بازرگانی اتریش بر انتقال دانش و فناوری میان ایران و اتریش

۱۶ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۳:۱۵ کد : ۷۶۷۶ اخبار
تعداد بازدید:۵۵۷
معاون اتاق بازرگانی اتریش در دیدار  با آقای دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری، بر همکاری در زمینه انتقال فناوری و نیز همکاری در زمینه های آموزش، انتقال دانش و فناوری و علاقه مندی برای همکاری ...
تاکید معاون اتاق بازرگانی اتریش بر انتقال دانش و فناوری میان ایران و اتریش
معاون اتاق بازرگانی اتریش در دیدار  با آقای دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری، بر همکاری در زمینه انتقال فناوری و نیز همکاری در زمینه های آموزش، انتقال دانش و فناوری و علاقه مندی برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در این زمینه ها تاکید کرد.

آقای ماتیاس کرن، معاون اتاق بازرگانی اتریش که در راس هیات اقتصادی اتریش به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده بود، با هماهنگی مرکز همکاری های علمی بین المللی، با آقای دکتر وحید احمدی، معاون پژوهش و فناوری، دیدار و گفت و گو کرد. آقای دکتر احمدی، در این دیدار، ضمن اشاره به همکاری بین دو کشور به ویزه در زمینه علم و فناوری گفتند: تبادل دانشجویان و متخصصان و تسهیل در نحوه تبادل و انتقال دانش و فنون در بخش تحقیق و توسعه مورد تاکید ماست.

معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم با یادآوری سیاست وزارت علوم، برای همکاری با کشورها در زمینه انتقال دانش و فناوری افزودند: توسعه صادرات با شرکت های دانش بنیان اتریش و تبادل دانش و انتقال آن و نیز ایجاد ارتباط بین شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری ایران با مراکز مشابه در اتریش و نیز مراکز فنی و تحقیقاتی در آن کشور  مورد حمایت وزارت علوم می باشد.

دو طرف همچنین بر توسعه زمینه های همکاری شرکت های دانش بنیان با اتاق بازرگانی اتریش در استفاده از تجربیات اتاق بازرگانی در زمینه انتقال فناوری به بازار و همکاری شرکت ها و کمپانی های اتریش با جمهوری اسلامی ایران در زمینه فن بازار و ایجاد آن  تاکید کردند. صادرات محصولات کشاورزی، صنایع غذایی، گیاهان دارویی و همکاری در خصوص استفاده یا انتقال فناوری های نوین در زمینه کشاورزی و تولید محصولاتی نظیر پسته، انار، خرما، گل های تزیینی، انگور و زرد آلو، تجارت و تحقیقات در زمینه تولید محصولات غذایی حلال با کشور اتریش، در این جلسه مطرح و مورد استقبال اعضای هیات اتریشی قرار گرفت.

طرف اتریشی از گسترش ارتباطات دانشگاهی و آکادمیک، استقبال و علاقه مندی خود را به همکاری با دانشگاه های کشورمان، به ویژه در حوزه انتقال فناوری و سایر زمینه هایی چون صنایع دارویی و داروسازی و خودرو اعلام کرد.

در اینن شست، همچنین تشکیل یک کار گروه مشترک به منظور تعیین برنامه های همکاری، پی گیری، نظارت و ارزیابی نتایج کار مشترک، مطرح  و مورد تاکید دو طرف قرار گرفت.