تاکید نماینده فائو بر نقش منطقه ای و بین المللی ایران در حوزه علوم و فناوری کشاورزی

۲۹ تیر ۱۳۹۳ | ۱۴:۲۸ کد : ۷۶۴۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۱۰
در ملاقات با قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل ابراز شدتاکید نماینده فائو بر نقش منطقه ای و بین المللی ایران در حوزه علوم و فناوری کشاورزینماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در ...
در ملاقات با قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل ابراز شد
تاکید نماینده فائو بر نقش منطقه ای و بین المللی ایران در حوزه علوم و فناوری کشاورزی
نماینده سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در ملاقات با قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر نقش منطقه ای ویژه ایران در حوزه علوم و فناوری کشاورزی تاکید کرد و گفت که ایران می تواند در این حوزه، در سطح جهانی نیز ایفای نقش نماید.
سرژ ناکوزی نماینده فائو در ایران  روز یکشنبه 8تیر ماه 1393 با دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل دیدار کرد و زمینه گسترش همکاری های ایران با فائو در این ملاقات دوجانبه مورد بررسی قرار گرفت.ناکوزی ضمن تاکید بر اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری مهر ماه 1392 میان فائو با پردیس کشاورزی دانشگاه تهران ، خواستار گسترش همکاری های فائو با ایران در حوزه علوم و فناوری از جمله راه اندازی مرکز آموزش مشترک فائو در ایران و همچنین تاسیس شبکه دانشگاه های فعال در زمینه کشاورزی شد.
دکتر سالار آملی نیز در این ملاقات ضمن استقبال از گسترش همکاری های فائو با کشورمان در حوزه علوم و فناوری، گفت که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طرح ایجاد شبکه  دانشگاه های فعال در زمینه کشاورزی حمایت می کند. سالار آملی همچنین از پیشنهاد راه اندازی مرکز آموزش مشترک فائو در کشورمان استقبال کرد ولی اجرایی شدن آن را منوط به همکاری بیشتر دستگاه های ذی ربط و بررسی های کارشناسی و قانونی بیشتر در این زمینه دانست.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در بخش دیگری از این ملاقات یک ساعته، ضمن تشریح دستاوردهای علمی و فناوری کشورمان طی سه دهه اخیر گفت:« ایران در طول 35 سال گذشته در زمینه علوم و فناوری توسعه چشمگیری داشته و در زمینه تولید علم، جایگاه قابل قبولی پیدا کرده است. همچنین دانشگاه های دولتی با تحصیلات رایگان در مناطق مختلف ایران پراکنده شده اند.» سالار آملی همچنین وضعیت  اقلیمی ایران را تشریح کرد و گفت که وضعیت منجر به مشکلات جدی در زمینه تامین اب در ایران شده است.
در پایان این ملاقات، سرژ ناکوزی از نگاه قاوم مقام وزارت علوم در امور بین الملل به طرح های پیشنهادی، قدردانیو ابراز امیدواری کرد که این ملاقات زمینه گسترش همکاری های دوجانبه را فراهم کند.