تاکید دکتر سالار آملی بر ارایه ظرفیت های علمی و فناوری کشورمان به کشورهای منطقه در چهارچوب سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (UNESCO)

۲۶ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۱ کد : ۷۶۴۴ اخبار
تعداد بازدید:۳۱۲
​آقای دکتر سالار آملی قایم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در ملاقات با خانم استر کوش لاروش Esther Kuisch Laroche) ( رییس جدید دف...
آقای دکتر سالار آملی قایم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در ملاقات با خانم استر کوش لاروش Esther Kuisch Laroche)  ( رییس جدید دفتر منطقه ای یونسکو در روز چهارشنبه مورخ 26 شهریور 1393 با معرفی توانمندی ها و ظرفیت های آموزش عالی کشورمان و با اشاره به اولویت های جمهوری اسلامی ایران در بین المللی کردن فعالیت ها و دستاوردهای علمی و فناوری ایران،  جایگاه علمی و فناوری کشورمان را در سطح منطقه و جهان مهم ارزیابی نمودند  و بر ضرورت مشارکت و همکاری یونسکو برای معرفی این ظرفیت ها به کشورهای منطقه تاکید داشتند. در این دیدار موضوع همکاری پارک های علم و فناوری ایران با پارک علم و فناوری ترکمنستان مطرح شد که آقای دکتر سالار آملی ضمن استقبال از این طرح، همکاری در قالب ارایه بورس ها و فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت و پذیرش دانشجو از کشورهای منطقه از دیگر زمینه های همکاری در منطقه درچهارچوب یونسکو دانستند .
     خانم استر با اشاره به موقعیت ممتاز ایران در منطقه به لحاظ علمی و فناوری، خواهان ایفای نقش فعالتر و رهبری علمی و فناوری ایران در منطقه شد. وی زمینه های همکاری ایران و یونسکو را فراوان ارزیابی کردند. ایشان از آمادگی پارک علم و فناوری ترکمنستان برای استفاده از دانش وتجربیات پارک های علم و فناوری جمهوری اسلامی ایران خبر داد.حانم استر در پایان از  آقای دکتر سالار آملی برای شرکت در مراسم روز جهانی علم که در تاریخ 9 نوامبر (18 آبان)  توسط دفتر منطقه ای یونسکو در تهران برگزار می شود دعوت نمود.