پایان ماموریت مدیر مرکز اطلاعات تبادلات آکادمیک آلمان در تهران

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۶ کد : ۶۸۲۸ اخبار
تعداد بازدید:۵۰۶
هم زمان با پایان دوره ماموریت آقای شرودر، نماینده موسسه DAAD آلمان در ایران، آقای دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر از زحمات وی در خصوص افزایش و تقویت همکاری های علمی ایران و آلمان تشکر کردند. دکت...
پایان ماموریت مدیر مرکز اطلاعات تبادلات آکادمیک آلمان در تهران
 هم زمان با پایان دوره ماموریت آقای شرودر، نماینده موسسه DAAD آلمان در ایران، آقای دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر از زحمات وی در خصوص افزایش و تقویت همکاری های علمی ایران و آلمان تشکر کردند.

دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی در این دیدار گفتند: توافق وزارت علوم ایران و موسسه تبادلات آکادمیک آلمان در خصوص موضوعات مورد علاقه، در سایه تلاش های جناب عالی و مجموعه همکاران به دست آمد که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.

آقای شرودر نیز با اشاره به قابلیت بسیار بالای دانشجویان و پژوهشگران ایرانی، موفقیت وزارت علوم و DAAD، اعطای بورس به دانشجویان ایرانی را قابل اهمیت دانست.

 قائم مقام وزیر در امور بین الملل، همچنین با اشاره به سفر آتی روسای دانشگاه های کشور به آلمان گفتند: معتقد هستیم که تصمیم گیری برای تعیین راهبردها و اهداف برنامه های علمی، آموزشی و تحقیقاتی، می بایست با رویکردی پایین به بالا انجام شود. بنابراین مشارکت در مورد تنظیم نهایی اهداف راهبردی را متمرکز بر تصمیم نهایی شورای دانشگاه های کشور می دانیم. رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی افزودند: همکاری آتی و پایدار دانشگاه های دو طرف، منوط به تدوین و  تعیین نقشه راهی برای  برای همکاری متقابل و تلاش برای تعیین اولویت های همکاری بین دو کشورمی باشد. آقای دکتر سالار آملی، تاسیس دانشگاه مشترک با آلمان را نیز یکی دیگر از برنامه های مهم برای توسعه همکاری های عمی بین المللی برشمردند.

آقای شرودر نیز با تاکید بر اهمیت سفر روسای دانشگاه های ایران به آلمان، بر همکاری های بین دانشگاهی در دو کشور اشاره کرد و آن را برای نتایج این سفر و آینده همکاری بین دو کشور مهم دانست.

 

شایان ذکر است آقای اشتوکل از ماه اوت 2016، جایگزین آقای شرودر به عنوان مدیر مرکز اطلاعات موسسه DAAD در تهران خواهد شد.​