نشست مجازی کمیته پیگیری همکاری های علمی کمیسیون ایران و تاجیکستان برگزار شد

تعداد بازدید:۲۴۴
دکتر علیزاده در نشست مجازی کمیته پیگیری همکاری های علمی سیزدهمین کمیسیون مشترک ایران و تاجیکستان، بر آمادگی وزارت علوم بر برگزاری نشست کمیته مشترک علمی تاکید به منظور عملیاتی سازی تفاهم های دو طرف تاکید کرد.
نشست مجازی کمیته پیگیری همکاری های علمی کمیسیون ایران و تاجیکستان برگزار شد

دکتر عبدالحمید علیزاده، معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی در نشست کمیته که به صورت مجازی و به میزبانی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، گفت: تلاش ما در وزارت علوم، اجرایی سازی تفاهم های حاصل شده در کمیسیون مشترک بوده است. از این رو آمادگی خود را  برای برگزاری کمیته مشترک به منظور تدوین نقشه راه همکاری های علمی دو کشور اعلام کرده و می کنیم.
معاون مرکز همکاریهای علمی بین المللی افزود: تبادل تجربیات در حوزه پارک های علم و فناوری یکی دیگر از محورهای تفاهم شده در کمیسیون بود. از همین رو ما آمادگی پارک علم و فناوری خراسان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را  برای تبادل تجربیات و تربیت نیروی متخصص را به طرف تاجیکی اعلام کرده ایم.
دکتر علیزاده با اشاره به ضرورت تقویت ارتباط مستقیم دانشگاه ها برای تدوین برنامه عمل همکاریهای آکادمیک گفت: آماده هستیم نشست مشترک روسای دانشگاه های دو کشور را در سریعترین زمان ممکن برگزار کنیم. برگزاری نشست به صورت مجازی با عنایت به شرایط کنونی ناشی از شیوع کرونا و کوتاه کردن زمان برگزاری نشست، یکی دیگر از پیشنهادهای ما برای این نشست می باشد.
ایشان همچنین گفت: دو دانشگاه فنی و حرفه ای و جامع علمی کاربردی، دانشگاه هایی هستد که ماموریت ویژه آنها مهارت افزایی دانشجویان برای ورود به بازار کار می باشد. با عنایت به نیاز طرف تاجیکی به این حوزه از دانش و مهارت، می توانیم همکای در این حوزه را گسترش داده و تقویت کنیم.
آقای سلامیان، نماینده طرف تاجیکی با تشکر از محورهای ارایه شده آقای دکتر علیزاده، بر تبادل تجربیات در حوزه پارک های علم و فناوری تاکید کرد و توافق کرد تا نقطه تماس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و وزارت معارف تاجیکستان برای ارتباطات آتی معرفی شود.