ضرورت تقویت شکل جدید همکاری‌های علمی بین‌المللی در دوران کرونا و پساکرونا

تعداد بازدید:۲۲۴
دکتر حسین سالار آملی، قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی،در نشست مجازی رایزنان علمی ایران در خارج از کشور، بر ضرورت تقویت شکل جدید همکاری‌های علمی بین‌المللی در دوران کرونا و پسا کرونا تاکید کرد.
ضرورت تقویت شکل جدید همکاری‌های علمی بین‌المللی در دوران کرونا و پساکرونا

در این نشست که با حضور مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان سازمان امور دانشجویان و رایزنان علمی ایران در خارج از کشور برگزار گردید، آخرین تحولات و وضعیت علمی و آموزشی و تحقیقاتی سایر کشورها و نحوه اتخاد سیاست‌ها و راهبردهای جدید در شرایط جدید کرونا و پساکرونا مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
دکتر سالارآملی در این نشست مجازی، با توجه به وضعیت مناسب ایران در مدیریت شرایط کرونا و مکاتباتی که دانشگاه‌های ایرانی با دانشگاه‌های طرف خارجی خود داشته‌اند إبراز امیدواری کرد که شکل جدیدی از همکاری‌های علمی بین‌المللی به‌ویژه در فضای مجازی صورت پذیرد و از فرصت پیش‌رو نهایت بهره‌مندی برای تقویت همکاری‌های علمی با طرف‌های خارجی به عمل آید.
در این نشست ویدئو کنفرانسی درخصوص تغییر ماموریت‌ها و شرح وظایف جدید و موثرتر رایزنان علمی و بازنگری حیطه مسئولیت آنان گفت‌وگو و تبادل نظر گردید و بر اهمیت بیش‌از پیش علم و حمایت از علم و جامعه علمی برای دولت‌ها و جهان بین‌الملل تاکید شد.
در ادامه همچنین بر روند مناسب تبادل بورس و دانشجو در سال‌های اخیر به‌عنوان دستاوردهای مهم علمی بین‌المللی و تلاش برای حفظ این روند و ارتقای شرایط موجود به طرق مختلف به‌ویژه در فضای مجازی تاکید گردید.