دکتر حسین سالارآملی خبر داد:

عزم مراکز علمی کشور برای مقابله با تحریم های ظالمانه و استفاده از توانمندی های علمی جهانی برای کنترل بیماری کرونا

تعداد بازدید:۲۲۸
قائم مقام وزیر در امور بین الملل بر عزم ملی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور برای مقابله با تحریم های ظالمانه جهانی علیه ایران در موضوع مقابله با بیماری کرونا اشاره کرده و از ابتکار آنان برای تبادل نظر با همتایان خارجی خود و جامعه فرهیخته جهانی خبر داد.
عزم مراکز علمی کشور برای مقابله با تحریم های ظالمانه و استفاده از توانمندی های علمی جهانی برای کنترل بیماری کرونا

دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل گفت: به دنبال شیوع بیماری کوید 19، در صدد برآمدیم تا از توانمندی و ظرفیت های علمی جهانی برای تشخیص، مقابله و مبارزه با این بیماری و بیان ظلم مضاعف بر مردم کشورمان با توجه به تحریم ها استفاده کنیم. از این رو ضروری دیدیم که جنبش نخبگانی علیه این اقدام ناشایست و ضد حقوق بشری بسیج شده و نخبگان جهان را به همکاری بیشتر دعوت کند. لذا ارسال نامه روسای دانشگاه های کشور به همتایان غیر ایرانی را که با آنها تفاهم نامه همکاری دارند، مد نظر قرار گرفت. هدف از این مکاتبات، باز کردن باب گفتگو میان محققان و دانشمندان جهانی است تا ضمن توجه به معضلات علمی، بخش دیگری از مشکلات را که تحت عنوان تحریم با آن روبرو هستند، نیز مد نظر قرار دهند و خوشبختانه دانشگاه ها و مراکز علمی کشورمان از این پیشنهاد استقبال خوبی کردند.
رییس مرکز همکاریهای علمی بین المللی افزود: تا کنون بیش از صد نامه از طرف روسای دانشگاه ها برای همتایان غیر ایرانی صادر شده است. مخاطبان این نامه ها علاوه بر دانشگاه ها و پژوهشگاه ها، اتحادیه هایی هستند که دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشورمان عضو آنها می باشند. قائم مقام وزیر در امور بین الملل با تشکر از روسای دانشگاه های ارسال کننده، گفتند: تا کنون نامه هایی از سوی روسای محترم دانشگاه های تربیت مدرس، امام خمینی(ره)، فنی و حرفه ای، کاشان، ارومیه، صنعتی شریف و پژوهشگاه های رنگ پلیمر و پتروشیمی ارسال شده است، این روند ادامه دارد و بدون تردید در آینده شاهد انتشار گسترده تر آن خواهیم بود.