دکتر سالار آملی در دیدار با هیات رییسه دانشگاه امام حسین بر توسعه تعاملات بین المللی با کشورهای دوست و همسو تاکید کرد

تعداد بازدید:۶۷۵
دکتر حسین سالار آملی با حضور در دانشگاه جامع امام حسین با رییس و شورای معاونان دانشگاه دیدار کرد.
دکتر سالار آملی در دیدار با هیات رییسه دانشگاه امام حسین بر توسعه تعاملات بین المللی با کشورهای دوست و همسو تاکید کرد

ایشان در این دیدار گفت: با عنایت به منویات مکرر مقام معظم رهبری در خصوص بین المللی شدن علم و فناوری در کشور، ما موظف هستیم تا بستر بین المللی سازی آموزش عالی را در کشور فراهم کرده و اجرا نماییم.  قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: جوامعی موفق خواهند بود که طالب علم باشند و ما می بینیم که مسئولان کشور نه تنها بر این امر تکیه می کنند بلکه آن را از جوامع دانشگاهی طلب می کنند و ما امروز شاهد هستیم که دانشگاه امام حسین با استناد به این مطالبات به دانشگاهی موفق در تعاملات علمی تبدیل شده است و انتظار داریم در ابعاد بین المللی و تعاملات علمی نیز سربلند باشد.
ایشان افزود: دانشگاه امام حسین همان گونه که انتظار می رود باید دانشگاهی حکمت بنیان و تمدن ساز باشد اما به نظر می رسد در این روند باید به سه اصل مهم توجه داشته باشد. یکی از این سه اصل آن است که دانشگاه، حلقه وصل میان بخش های متفاوت علمی و عملیاتی باشد. دومین اصل،  توجه بیشتر دانشگاه به عملیاتی سازی برنامه ها می باشد. اصل سوم نیز که بسیار مهم است، سرازیر شدن دانش و فناوری دانشگاه به سمت اجتماع و جامعه می باشد و تمام این فعالیت ها زمانی به نتیجه می رسد که از علم روز دنیا بهره بگیریم و دانش و فناوری نوین جهانی را جذب کرده و در اختیار کشورمان و کشورهای همسو قرار دهیم.
رییس مرکز همکاریهای علمی بین المللی گفت: یکی از ویژگی های آینده ارتباطات علمی، گذر از سیر تک خطی به تعاملات چندوجهی و پیچیده است و ما باید در این روند، ضمن تداوم و حفظ تعاملات و گسترش آنها به نگرانی های درست نهادهای امنیتی توجه نماییم.
دکتر سالار آملی گفت: فعالیت ها و برنامه های دانشگاه امام حسین نشان می دهد که این دانشگاه در تداوم و تقویت همکاری های علمی بین المللی جایگاه ویژه و مهمی دارد و ما از هرگونه پیشنهاد دانشگاه برای تعاملات علمی حمایت می کنیم. ضمن آن که آمادگی داریم از توانمندی وظرفیت این دانشگاه ها در تعریف و اجرای پروژه های مشترک با غیر ایرانیان استفاده کنیم.
دکتر حسنی آهنگر، رییس دانشگاه نیز در این دیدار با تشکر از حضور دکتر سالار و هیات همراه گفت: هدف اصلی ما در دانشگاه جامع امام حسین، تاسیس دانشگاهی حکمت بنیان و مبتنی بر تدابیر و منویات امام راحل و مقام معظم رهبری است. ایشان در این دیدار نیز گزارش مفصلی از برنامه های راهبردی، ظرفیت ها و توانمندی علمی و فعالیت های اجراشده دانشگاه پرداخته و گفت: گسترش تعاملات علمی بین المللی که از جانب مقام معظم رهبری بسیار مورد تاکید قرار گرفته یکی از برنام ههای راهبردی دانشگاه می باشد.
شایان ذکر است هیات قبل از نشست، با حضور بر مزار شهدای گمنام دانشگاه، نسبت به مقام رفیع شهدا ادای احترام کرد.