اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای به آلمان اعزام شدند

تعداد بازدید:۲۳۰
اولین گروه اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای جهت شرکت در دوره آموزشی به آلمان اعزام شدند.
اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای به آلمان اعزام شدند

به نقل از دفتر همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه فنی و حرفه ای اولین گروه اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای جهت شرکت در دوره های آموزشی به کشور آلمان اعزام شدند.
بنابراین گزارش، در اجرای یادداشت تفاهم همکاری فی ما بین دانشگاه فنی و حرفه ای و سه موسسه آموزش های فنی و حرفه ای در آلمان که در قالب پروزه CC-Iran در تهران به امضاء رسید، تعداد 5 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای جهت شرکت در دوره آموزشی 14 روزه "فناوری های سرمایش، تهویه و پمپ های حرارتی"،  وارد دوسلدورف شدند و میزبانان آلمانی در فرودگاه این شهر از این هیات اعزامی استقبال و ایشان را تا محل اقامت همراهی کردند.
 این برنامه آموزشی در قالب یکی از برنامه های اجرایی پروژه CC-Iran با حمایت مالی کامل وزارت آموزش و تحقیقات آلمان فدرال برگزار می شود و کلیه هزینه های آموزش، اقامت و پذیرایی را طرف های آلمانی تقبل کرده اند.
گفتنی است، این دوره که به صورت کاملا عملیاتی و اجرایی برنامه ریزی شده و با حضور در مراکز صنعتی مرتبط در کشور آلمان در حال اجراست تا اواسط مهر ماه سال جاری مهرماه ادامه خواهد داشت و طبق توافقات طرفین در سال 2020 نیز گروه دیگری از اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای در قالب همین پروژه و با استفاده از منابع مالی وزارت آموزش و تحقیقات آلمان فدرال در سایر زمینه ها و رشته ها نیز به آلمان اعزام خواهند شد.

شایان ذکر است، در هفته دوم این دوره 2 نفر از مدیران کل معاونت آموزش دانشگاه فنی و حرفه ای به منظور تصمیم گیری در خصوص نحوه ادامه همکاری های آتی و برگزاری دوره های مورد نیاز دانشگاه به آلمان اعزام خواهند شد.


( ۱ )