بیست و دومین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر

تعداد بازدید:۴۴۱
بیست و دومین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر با هدف تقویت روابط بین دانشگاه¬های عضو اتحادیه و توسعه فعالیت¬های بین دانشگاهی در تاریخ های ۹ الی ۱۰ مهر ماه در دانشگاه گیلان برگزار می گردد. دانشگاه گیلان به عنوان یکی از بنیانگذاران و اعضای این اتحادیه از سال ۱۹۹۶ و همچنین دبیرخانه دائمی دانشگاه های ایرانی عضو اتحادیه، میزبان این نشست بین المللی خواهد بود.
بیست و دومین اجلاس اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر

در این اجلاس روسا و معاونین بیش از 30 عضو اتحادیه از کشور های فدراسیون روسیه، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و ایران حضور خواهند یافت. از میان دانشگاه های خارجی شرکت کننده در این اجلاس می توان به دانشگاه های دولتی آستراخان، دانشگاه دولتی داغستان، دانشگاه علوم پزشکی آستراخان، دانشگاه معماری و مهندسی عمران آستراخان، دانشگاه دولتی کالمیک و دانشگاه فنی آستراخان از فدراسیون روسیه، دانشگاه های آکتائو و نفت و گاز آتیرائواز کشور قزاقستان و دانشگاه دولتی باکو از کشور آذربایجان اشاره کرد.

اتحادیه دانشگاه­های دولتی حاشیه دریای خزر متشکل از 57 عضو می­باشد که شامل 7 دانشگاه از کشورآذربایجان، 12 دانشگاه، 2 پارک علم و فناوری و 13 مرکز تحقیقاتی از ایران، 11 دانشگاه و 5 موسسه تحقیقاتی از فدراسیون روسیه شامل داغستان و کالمیک، 4 دانشگاه و 2 موسسه تحقیقاتی از کشور قزاقستان و یک دانشگاه از کشور ترکمنستان می­باشد.


( ۱ )