انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دانشگاه علوم کاربردی FHM آلمان

تعداد بازدید:۸۶۱
یادداشت تفاهم همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دانشگاه علوم کاربردی FHM آلمان در راستای گسترش تعاملات علمی و بین‌المللی در محل سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه‌ای در تهران به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دانشگاه علوم کاربردی FHM آلمان

در جلسه امضای این تفاهم‌نامه که با حضور دکتر صالحی عمران، رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دکتر دوست محمدیان مدیرکل امور بین‌الملل و مشاور رئیس دانشگاه FHM آلمان برگزار شد، پیرامون تأسیس مدرسه تجارت مشترک با استفاده از اساتید هر دو دانشگاه و اعطای گواهینامه بین‌المللی به عنوان اولین همکاری علمی مشترک گفت‌وگو و تبادل نظر شد.

فرج اله طالبی اتویی مدیرکل همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه فنی و حرفه‌ای، تبادل اساتید و دانشجویان، برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک ویژه دانشجویان، برگزاری دوره‌های توانمندسازی اساتید، برگزاری رویدادهای علمی بین‌المللی مشترک و برگزاری مدرسه کسب‌وکار مشترک را از زمینه‌های مهم همکاری علمی و بین‌المللی این تفاهم‌نامه برشمرد.

دانشگاه FHM آلمان دارای هشت شعبه در کشور آلمان است و تمرکز این مراکز بر آموزش‌های مهارتی، ایجاد کسب‌وکار، و کارآفرینی است. طبق آمار رسمی وزارت علوم آلمان فدرال بیش از ۹۵ درصد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه FHM سریعاً پس از اتمام تحصیلات وارد بازار کار می‌شوند که از این تعداد حدود ۹۰ درصد در دوره کارآموزی جذب و استخدام می‌شود.