ملاقات سفیر استرالیا در تهران با آقای دکتر سالار آملی

تعداد بازدید:۶۱۹
ایان بیگز سفیر استرالیا در تهران در پایان ماموریت خود در کشورمان صبح امروز ۹/۵/۹۸ با آقای دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری دیدار و گفتگو کرد .
ملاقات سفیر استرالیا در تهران با آقای دکتر سالار آملی

آقای دکتر سالارآملی در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش‌های سفیر استرالیا در جهت توسعه روابط تهران و استرالیا ابراز امیدواری کرد این روابط بیش از پیش تحکیم یابد.

ایشان به حضور دانشجویان ایرانی در استرالیا و سیل کثیری از دانشجویان فارغ التحصیل ایرانی از دانشگاه های استرالیا تاکید کرد و  پتانسیل خوب برای تحکیم و توسعه همکاری های علمی ظرفیت‌های دو کشور به ویژه در بخش آموزش عالی را یکی از زمینه‌های توسعه همکاری‌های دوجانبه برشمرد و ابراز امیدواری کرد که با بهره‌برداری از ظرفیت‌های خوب دو کشور شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط باشیم.

سفیر استرالیا نیز در این دیدار با تقدیر از حمایت‌ها و تعاملات خوب وزارت متبوع و دانشگاه های داخل کشور، ایران را کشوری مهم و موثر در تعاملات علمی و فناوری دانست و با اشاره به خاطرات خوب خود از کشور و مردم مهمان‌نواز ایران ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد توسعه و تحکیم روابط دو کشور در زمینه های علمی- آکادمیک باشیم.

در این ملاقات روسای چند دانشگاه ایرانی و تعدادی از کارمندان سفارت استرالیا در تهران حضور داشتند.