دکتر سالار املی در دیدار با هیات رییسه دانشگاه صنعتی اصفهان :

ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های بین الملل

تعداد بازدید:۷۲۳
ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های بین المللی /بین المللی شدن در راس دانشگاه های نوظهور است .قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با رییس دانشگاه اصفهان و اعضای هیات رییسه ، با اشاره به اهمیت جایگاه بین المللی شدن دانشگاه ها بر ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های بین الملل تاکید کرد .
ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های بین الملل

دکتر حسین سالار آملی در دیدار با دکتر ابطحی ، رییس و اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان که در محل دانشگاه برگزار شد ، گفت : یکی از اولویت های سه گانه وزیر محترم علوم ، تحقیقات و فناوریدیپلماسی علمی و بین المللی سازی دانشگاه ها می باشد . امروز همگی اتفاق نظر دارند که اگر دانشگاهی بین المللی نشود ، رشد یابنده نخواهد بود . لازم است تا در مسیر بین المللی شدن ، نقشه راه همکاری های بین المللی تدوین شود و کشورهای هدف را مشخص نمایید . رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی با اشاره به اهمیت هماهنگی میان بخش ها و سطوح مختلف دانشگاه در مسیر بین المللی شدن افزود : دانشگاه بین المللی نخواهد شد مگر که اعضای هیات علمی دانشگاه بین المللی شوند .

آقای دکتر ابطحی رییس دانشگاه صنعتی اصفهان با اظهار تشکر از حضور دکتر سالار و هیات همراه در دانشگاه گفتند فعالیت های بین المللی دانشگاه در سال های اخیر ، پیشرفت های چشمگیری داشته است همکاری با سوئیس ، تایوان ، چین و سنگال از جمله همکاری های است که می توان به آنها اشاره کرد . شایان ذکر است در این نشست ، معاون پژوهشی معاون آموزشی ، مدیر کل دانشجویان غیر ایرانی و مسئولان دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه صنعتی اصفهان به ارایه دیدگاه ها و نظرات خود در حوزه بین المللی شدن پرداختند . توسعه همکاری های آموزشی پژوهشی با سوئیس ، لزوم حمایت از فرصت مطالعاتی دانشجویان و استادان دانشگاه های صنعتی ، تسهیل در برگزاری دوره های مشترک آموزشی، همکاری با استادان ایرانی مقیم و غیر ایرانی، جامع نگری به امور دانشجویان غیر ایرانی و تسهیل اقامت دانشجویان غیر ایرانی از جمله محورهای مطرح شده در این نشست بود .