بازدید از مرکز تحقیقات مشترک (Joint Research Center) در گیل

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۶ کد : ۴۸۴۷ اخبار
تعداد بازدید:۴۶۳
در پی جلسه ملاقات با آقای کارلوس موداس، کمیسیونر بخش تحقیقات، علوم و ابداعات کمیسیون اروپا، که در تاریخ 8 سپتامبر 2016 (18/06/1395)، هیات نمایندگان ایرانی از مرکز تحقیقات مشترک (Joint Research ...
بازدید از مرکز تحقیقات مشترک (Joint Research Center) در گیل
 در پی جلسه ملاقات با آقای کارلوس موداس، کمیسیونر بخش تحقیقات، علوم و ابداعات کمیسیون اروپا، که در تاریخ 8 سپتامبر 2016 (18/06/1395)، هیات نمایندگان ایرانی از مرکز تحقیقات مشترک (Joint Research Center) یا JRC در گیل (Geel)، بازدید کردند. JRC-Geel (Belgium) ، یکی از شش پایگاه علمی مرکز تحقیقات مشترک کمیسیون اروپاست. JRC، به عنوان سرویس خدمات علمی کمیسیون اروپا، به چالش ها و موضوعات اجتماعی مهم و کلیدی پرداخته، و به صورت مستقل، برای سیاست گذاران اتحادیه اروپا، حمایت های فنی و علمی مبتنی بر شواهد، فراهم می کند. 
این مرکز با گذشته پر افتخار بیش از 50 سال تحقیقات علمی خود، تخصص های چند رشته ای را برای گسترش و توسعه روش ها  ابزار های جدید اندازه گیری، نظیر مواد اصلی و مرجع، ترویج استاندارد سازی و هماهنگ سازی در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا گرد هم می آورد تا ابداعات و نوآوری ها را ترغیب و از مصرف کنندگان و شهروندان جوامع حمایت کند.  اعضای هیات اعزامی از سوی کشورمان پس از ملاقات با مدیر و مسئول برنامه های مشترک تحقیقاتی در JRC، و صرف نهار با مقامات این مرکز، از آزمایشگاه ها و سالن های پردازش مواد اصلی، و نیز آزمایشگاه تحلیل و تجزیه مواد غذایی، دیدار کردند.  در طول جلسه ملاقات و بازدید از آزمایشگاه های این مرکز، موضوع تبادل استاد و دانشجویان ایرانی برای دوره های کوتاه مدت تحقیقاتی 6تا 9 ماهه در مقطع دکتری مورد تاکید و استقبال قرار گرفت. 
 

( ۱ )