امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک علمی بین دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه IMC اتریش

تعداد بازدید:۸۲۵
به منظور توسعه دوره های تخصصی و با هدف تبادل دانش تئوری و مهارت‌های ضروری در بخش گردشگری و هتل‎داری تفاهم‌نامه و قرارداد همکاری مشترک علمی – پژوهشی بین دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه IMC اتریش امضاء شد.
امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک علمی بین دانشگاه علم و فرهنگ و دانشگاه IMC اتریش

به موجب این قرارداد، متقاضیان واجد شرایط در دوره‌های «اکوتوریسم»، «گردشگری ورزشی»، «گردشگری فرهنگی»، «مدیریت مقصد»، «گردشگری سلامت»، «فناوری اطلاعات، ارتباطات» و «مدیریت هتل داری» به صورت تئوری و نظری آموزش‌های تکمیلی و مهارتی را طی خواهند نمود.

پروفسور انسفلنر- رییس دانشگاه IMC درجریان بازدید از دانشگاه علم و فرهنگ و انعقاد این قرارداد گفت: بیش از ۹۸ درصد فارغ التحصیلان رشته های گردشگری و هتل داری دانشگاه IMC در مراکز گردشگری و هتل های کشورهای عضو اتحادیه اروپا شاغل هستند و دوره های مهارتی این دانشگاه از نظر اشتغال مورد توجه است.

وی با اشاره به مشترکات دانشگاه های علم و فرهنگ و IMC گفت: توجه مستمر هر دو دانشگاه به مقوله کارآفرینی، اهمیت اشتغالزایی با توجه به نیاز جامعه، غیردولتی بودن و برخورداری از دانشکده گردشگری در هر دو دانشگاه از نکات موثر و مهم در این همکاری محسوب می شود.

دکترسیدسعید هاشمی -رییس دانشگاه علم و فرهنگ- در مراسم امضای این قرارداد گفت: درپی انعقاد تفاهم‌نامه مشترک همکاری در تیرماه سال ۹۷ در دانشگاه IMC اتریش، علاوه بر تبادل استاد و دانشجو و برگزاری کنفرانس‌ها و نمایشگاه‌های مشترک، تربیت مدرس یکی از بندهای پیش بینی شده این تفاهم نامه بود که نخستین قرارداد برای تربیت مدرس با هدف انتقال دانش و مهارت روز دنیا در بخش‌های گردشگری و هتل‌داری منعقد گردید که این امر حاکی از عزم جدی طرفین برای عملیاتی شدن بندهای تفاهم‌نامه است.

وی افزود: براساس این قرارداد؛ همکاری دو دانشگاه در طی مدت ۵ سال و به صورت انحصاری برای دانشگاه علم و فرهنگ پیش بینی شده است که این امر باعث خواهد شد تا امکان ارائه دوره‌ها توسط مدرسان آموزش دیده به کشورهای منطقه از جمله تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان و… نیز فراهم گردد.