کارگاه بین‌المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

تعداد بازدید:۶۹۴
مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور با همکاری مرکز علم و فناوری جنبش عدم تعهد (NAM S&T)، کارگاه بین‌المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری را در تهران برگزار می‌کند. این کارگاه ۲۷ الی ۲۹ خردادماه در تهران برگزار می‌شود.
کارگاه بین‌المللی سیاستگذاری ترویج علم، فناوری و نوآوری

برگزاری این کارگاه مقدمه ای برای اثرگزاری منطقه ای و فرا منطقه ای بوده و با توجه انتخاب مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور به عنوان نهاد میزبان کرسی ترویج علم یونسکو، پیش بینی می شود این کارگاه قادر است شروع خوبی برای فعالیت های بین‌المللی باشد. مدعوین کارگاه از کشورهای کلمبیا، اندونزی، سریلانکا، توگو، فلسطین، کوبا، نیجریه، مالزی، میانمار، زیمبابوه، زامبیا، هند، پاکستان، بوتان و موریس هستند. هدف از برگزاری این کارگاه ترویج علم در کشور های در حال توسعه و ترسیم نقشه راه آینده سیاستگذاری علم و فناوری برای این کشورها می باشد.

اولین روز این کارگاه در روز دوشنبه، ۲۷ خردادماه با حضور وزیر علوم در وزارت متبوع و روز دوم کارگاه روز سه‌شنبه در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار خواهد شد و در طی پنل‌های آن ۴۰ سخنران ایرانی و خارجی در خصوص موضوعات مطرح سخنرانی خواهند کرد.

بررسی نقشه راه‌های سیاست‌گذاری علم و فناوری از موضوعات اصلی این کارگاه خواهد بود و در پنل‌های تخصصی نقشه راه‌های کشورهای مختلف از جمله ایران و هند مورد بررسی قرار گرفته و تجربیات کشورهای پیش‌رو در این زمینه به اشتراک گذاشته خواهد شد.

برای مشاهده محورهای این کارگاه پوستر را ببینید.


( ۱ )