دکتر حسین سالارآملی:

رشد نسبی اعزام استادان و محققان به رویدادهای علمی خارجی، اقبال کشورهای اروپایی به توسعه همکاری های علمی با ایران/فیلم

تعداد بازدید:۱۰۸۱
قائم مقام وزیر در امور بین الملل از رشد اعزام استادان، دانشجویان و پژوهشگران به سمینارهای علمی خارج از کشور و اقبال کشورهای پیشرو در حوزه علم و فناوری برای توسعه همکاری های علمی با ایران با تکیه بر تحلیل داده های آماری خبر داد.
رشد نسبی اعزام استادان و محققان به رویدادهای علمی خارجی، اقبال کشورهای اروپایی به توسعه همکاری های علمی با ایران/فیلم

دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل گفت: بررسی و تحلیل داده های آماری نشان می دهد که به رغم همه تحدید ها، موانع و شرایط داخلی و برون مرزی و بر خلاف تحلیل های رایج، حضور و مشارکت استادان، دانشجویان، پژوهشگران و اعضای هیات علمی در رویدادهای علمی بین المللی از جمله دوره های آموزشی، فرصت های مطالعاتی و... رشد داشته است و ما شاهد افزایش ۹ درصدی در آمار اعزام های به خارج از کشور هستیم.

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی افزود: هدف این مراودات، تبادل دانش فنی، آشنایی یا تسلط بر روند پیشرفت های علمی دنیا، کسب گرنت های بین المللی و ارتقای سطح علمی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور بوده و هست.

ایشان گفت: ۲۱۶۸ استاد، عضو هیات علمی و محقق خارجی در سال ۹۷ در ایران حضور یافتند تا در کنفرانس های علمی مشارکت کنند یا اینکه پروژه های مشترک را انجام داده و دوره های آموزشی برگزار نمایند یا اینکه راهنمایی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را بر عهده بگیرند. بیشترین محققان و اساتید نیز به ترتیب از کشورهای آلمان، ایتالیا، فرانسه، چین و روسیه به ایران آمده اند.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از حضور ۱۰۲۲ استاد، عضو هیات علمی و محقق هیات علمی کشورمان در سمینارها و مجامع علمی دنیا در سال گذشته خبر داد و گفت: براساس تفکیک صورت گرفته، کشورهای ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، یونان، آلمان، فرانسه و چین، میزبان اصلی دانشمندان ایرانی بوده اند.

بازپخش مصاحبه خبری جناب آقای دکتر سالار آملی با شبکه خبر را در ذیل ببنید.

 


لینک دانلود فایل