قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد:

نشست هیئت امنای دانشگاه بین‌المللی D۸، نهم و دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

تعداد بازدید:۶۵۰
دکتر حسین سالارآملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی گفت: نشست هیئت امنای دانشگاه بین‌المللی D۸، روزهای نهم و دهم اردیبهشت‌ماه در تهران آغاز برگزار می شود.
نشست هیئت امنای دانشگاه بین‌المللی D۸، نهم و دهم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود

دکتر سالار آملی اظهار داشت: این نشست با حضور دبیرکل D8، تنی چند از وزرای کشورهای عضو و دیگر معاونان وزارت علوم و تحقیقات کشورهای ایران، ترکیه، مصر، نیجریه، بنگلادش، مالزی، پاکستان و اندونزی، بنا به دعوت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.
به گفته وی، دانشگاه بین‌المللی D8، به میزبانی شهر همدان و دانشگاه بوعلی سینای همدان از مهرماه سال جاری از میان داوطلبان کشورهای مسلمان دانشجو می‌پذیرد.
دکتر سالارآملی تصریح کرد: مصوبه تاسیس این دانشگاه در ایران، در سال‌های گذشته، در نشست رؤسای جمهور هشت کشور در حال توسعه مسلمان به تصویب رسید؛ جمعیت کشورهای عضو D8 در حال حاضر از یک میلیارد نفر بیشتر شده و دارای نیروی کاری ۴۰۰ میلیونی و یک ظرفیت بزرگ اقتصادی و علمی در دنیا می‌باشد.
وی عنوان کرد: در نشست هیئت امنای دانشگاه D8، اساسنامه این دانشگاه نهایی شده و دستورالعمل چگونگی اداره جلسات نیز مصوب خواهد شد. در ضمن چارچوب انتخاب رئیس دانشگاه نیز به بحث گذاشته شده و نهایی می‌گردد.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که راه‌اندازی دانشگاه بین‌المللی D8، در انتقال دانش و نوآوری مابین کشورهای مسلمان و بین‌المللی‌سازی آموزش عالی این کشورها نقش اساسی ایفا کند.