نخستین رویداد ایده شو تخصصی بین المللی

تعداد بازدید:۶۷۴
نخستین رویداد ایده شو تخصصی بین المللی با محوریت حمل و نقل و برنامه ریزی شهری اصفهان در تاریخ ۱۲ اردیبهشت در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.
نخستین رویداد ایده شو تخصصی بین المللی

به گفته ی مدیر مرکز روابط بین الملل دانشگاه صنعتی اصفهان، سمینار علمی مشترک شهر و راه آهن با همکاری دو کشور ایران و سوئیس در تاریخ ۷ تا ۱۲ اردیبهشت در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد. گروه شرکت کنندگان از کشور سوئیس شامل ۲۵ نفر از اساتید دانشگاه ETH زوریخ، یکی از برترین دانشگاه‌های اروپا، و متخصصینی است که پس از چندین تجربه‌ی مدیریتی در حوزه های مرتبط برای تبادل تجربیات و به روز رسانی اطلاعات علمی خود به دانشگاه بازگشته و دوره ای را با عنوان کارشناسی ارشد مطالعات پیشرفته در رشته ی مربوطه می‌گذرانند و در پایان این دوره به مطالعه‌ی موردی و حل مشکل واقعی در یکی از کشورهای در حال توسعه به عنوان پروژه‌ی نهایی می‌پردازند.

در این سمینار که با حضورگروه سوئیس و حدود ۴۰ نفر از اساتید و دانشجویان دانشگاه های دولتی اصفهان، دانشگاه تهران و دانشگاه مازندران و به مدت یک هفته در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می‌شود، پژوهشگران ایران و سوئیس در قالب گروه‌هایی از دو کشور به مطالعه و بازدید از پروژه های مختلف و بررسی چالش های حوزه‌ی حمل و نقل و برنامه ریزی شهری در اصفهان می‌پردازند. در پایان این دوره هر گروه، با بهره مندی از راهنمایی اساتید ایده ای برای غلبه بر چالش های موجود ارائه می کند. درمراسم اختتامیه‌ی این سمینار، نخستین ایده شو تخصصی بین المللی با حضور مسئولین استان، مدیران بخش خصوصی، حامیان مالی، اساتید و دانشجویان برگزار خواهد شد تا ضمن داوری ایده های ارائه شده، فرصتی برای حمایت از ایده های برتر ایجاد شود.

این رویداد علمی ضمن ایجاد زمینه ای برای تبادل تجربیات و ارائه‌ی ایده های دانشجویان، فرصتی برای ایجاد همکاری های علمی بین المللی برای محققان و اساتید ایرانی و نیز دریافت خدمات مشاوره‌ای برای مسئولین عمرانی ایجاد خواهد کرد.

https://joint-seminar.iut.ac.ir/