چگونگی توسعه همکاری علمی فناوری ایران با اتحادیه آفریقا مورد بررسی قرار گرفت

تعداد بازدید:۵۹۸
در ملاقات خانم سارا آنیانگ اگبور کمیسیونر منابع انسانی، علوم و فناوری اتحادیه آفریقا با جناب آقای دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل به گسترش همکاری علمی فناوری ایران و آفریقا تاکید شد.
چگونگی توسعه همکاری علمی فناوری ایران با اتحادیه آفریقا مورد بررسی قرار گرفت

در این دیدار قائم مقام وزیر در امور بین الملل نگاه وزارت علوم در همکاری علمی فناوری با آفریقا را مثبت دانستند. وی با اشاره به پتانسیل ها و دستاوردهای علمی کشورمان زمینه های همکاری دو طرف بویژه در حوزه های نانوفناوری، فناوری های زیستی، علوم مهندسی و هوافضا بسیار مناسب ارزیابی کردند و آمادگی ایران برای انتقال تجارب و دستاوردهای علمی فناوری از جمله تبادل استاد و دانشجو، همکاری مشترک پژوهشی و آموزش های مهارتی در حوزه های مورد نیاز کشورهای عضو اتحادیه را به کمیسیونر اتحادیه شرح دادند.

کمیسیونر اتحادیه آفریقا نیز پیشرفت های علمی و فناوری ایران را بسیار برجسته و قابل توجه خواندند و حضور قابل ملاحظه زنان در عرصه های مختلف علمی را ستودند. وی با اشاره به دستور کار ۲۰۶۳ اتحادیه برای ۵۰ سال آینده قاره آفریقا، زمینه را برای مشارکت ایران و دانشگاه های آن در تحقق این دستور کار مناسب دانسته و خواهان حضور بیشتر ایران در آفریقا با تمرکز بر حوزه نانو فناوری، علوم زیستی، فناوری اطلاعات، دوره های مهارتی و شغلی و بهبود کیفیت آموزش شدند.

در این ملاقات آقای دکتر ماهاما اودراگو مدیر منابع انسانی و علم و فناوری اتحادیه و آقای دکتر بلای کاسا رئیس دانشگاه پان افریکن، کمیسیونر اتحادیه را همراهی کردند.

همچنین رئیس شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان، نماینده سازمان امور دانشجویان و مدیران بین الملل دانشگاه های فنی حرفه ای و جامع علمی کاربردی و پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری برای همکاری با کشورهای عضو اتحادیه آفریقا اعلام آمادگی کردند.