در ملاقات آقای دکتر سالار آملی با سفیر قبرس عنوان شد:

عزم جدی ایران و قبرس برای تحکیم و تعمیق روابط علمی و دانشگاهی

تعداد بازدید:۸۲۹
در دیدار آقای دکتر سالار آملی و آقای پتروس ناکوزیس (Petros T. Nacouzis)، تقویت روابط مناسب و دیرینه دو کشور و تلاش برای توسعه و تقویت این همکاری ها مورد اشاره و تاکید قرار گرفت.
عزم جدی ایران و قبرس برای تحکیم و تعمیق روابط علمی و دانشگاهی

در دیدار آقای دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران، و آقای پتروس ناکوزیس (Petros T. Nacouzis) سفیر جمهوری قبرس در تهران، که در محل مرکز همکاری‌های علمی بین المللی وزارت علوم صورت گرفت، تقویت روابط مناسب و دیرینه دو کشور و تلاش برای توسعه و تقویت این همکاری‌ها مورد اشاره و تاکید قرار گرفت.

سفیر قبرس با رد اقدامات غیرقانونی و یکجانبه دولت آمریکا در بروز برخی مشکلات انسانی و اختلال در روابط و همکاری‌های دوستانه بین جوامع بین المللی و دولت‌ها به ویژه در همکاری‌های علمی دانشمندان و محققان و دانشجویان، مواضع مثبت خود و دولت جمهوری قبرس را در حمایت از مواضع قانونی و خواسته‌های قانونی و صلح جویانه دولت ایران را ابراز نمودند. ایشان با اذعان به سطح بالای استعدادها و ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی ایران، تلاش دو کشور ایران و قبرس را برای تقویت روابط و تعاملات همه جانبه به ویژه ارتقای سطح همکاری‌های علمی و دانشگاهی را بسیار حائز اهمیت دانستند.

آقای دکتر سالار آملی در این دیدار ضمن تشکر از مواضع مثبت سفیر قبرس، همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی قبرس را از اولویت‌های همکاری‌های علمی ایران در منطقه دانستند و ابراز امیدواری کردند با سفر وزیر همتای قبرس به کشورمان طی سال جاری، شاهد فصل جدیدی از همکاری‌های علمی بین ایران و قبرس باشیم.

وزیر آموزش و فرهنگ قبرس در رأس هیأتی متشکل از رؤسای دانشگاه‌های قبرس اوایل اسفندماه ۱۳۹۷ به ایران سفر می‌کنند.