آزمون سنجش مهارتهای زبان فارسی(سامفا) از ابتدا تا کنون

تعداد بازدید:۸۱۱
اولین آزمون سنجش مهارتهای زبان فارسی(سامفا) به همت وزارت علوم، تحقیقات وفناوری توسط سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاههای تهران، بین المللی امام خمینی، مشهد، اصفهان و همدان برگزار شد. این آزمون سه بار در خرداد- شهریور و دی ماه هر سال برگزار خواهد شد.
آزمون سنجش مهارتهای زبان فارسی(سامفا) از ابتدا تا کنون

اولین آزمون سنجش مهارتهای زبان فارسی (سامفا) به همت وزارت علوم، تحقیقات وفناوری توسط سازمان سنجش آموزش کشور در دانشگاههای تهران، بین المللی امام خمینی، مشهد، اصفهان و همدان برگزار شد. این آزمون با حضور بیش از ۵۰۰ زبان آموز خارجی از ۳۲ کشور در دو بخش عمومی و دانشگاهی برگزار شد که بخش عمومی آن در پنج شنبه ۵ بهمن و بخش دانشگاهی آن در روز جمعه ۶ بهمن برگزار شد.

· دومین آزمون سامفا در خرداد ماه و سومین آزمون در شهریور ماه در حوزه های مذکور با موفقیت برگزار شد. چهارمین آزمون سامفا در ۲۷ و۲۸ دی ماه سالجاری علاوه بر داخل کشور در چهار کشور ترکیه – گرجستان- بنگلادش و عراق (اربیل) برگزار خواهد شد

شایان ذکر است این آزمون سه بار درطی سال (خرداد- شهریور ودی ماه) برگزار می شود که سازمان سنجش آموزش کشور سعی دارد که مقدمات برگزاری آزمون را بصورت اینترنتی و الکترونیکی فراهم کند.


( ۱ )