پانزدهمین نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها

تعداد بازدید:۱۹۹۰
پانزدهمین نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و مراکز آموزشی و پژوهشی منتخب کشور در دانشگاه کاشان برگزار شد
پانزدهمین نشست مشورتی معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها

پانزدهمین نشست مشورتی معاونان و مدیران همکاری‌های علمی بین المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در روز چهارشنبه مورخ ۲۸ آذر ماه در دانشگاه کاشان برگزار شد. در این نشست که آقایان دکتر زراعت رئیس دانشگاه کاشان, دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل, دکتر نیسی مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهش و فناوری، نمایندگان ۱۰۰ دانشگاه و مراکز علمی و پژوهشی سراسر کشور و سفرای کشورهای سوئیس، اندونزی، استرالیا، مجارستان و رایزن همکاری‌های علمی و فنی سفارت فرانسه در تهران حضور داشتند؛ موضوع تداوم همکاری‌های آکادمیک، آموزشی و نیز همکاری و تعاملات پژوهشی بین دانشگاهی مورد تاکید قرار گرفت.

در این نشست، جناب آقای دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل ضمن تشکر از حضور سفرای حاضر و به ویژه قدردانی از رئیس دانشگاه کاشان؛ مدیران و نمایندگان دانشگاه‌ها، بر سه محور اساسی همکاری‌های مشترک پژوهشی: اجرای تحقیقات مشترک در سطوح بین المللی و مشارکت در فرآیند بین المللی شدن دانشگاه‌ها، مطرح و سهیم کردن علوم و فناوری در تمامی سطوح فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه؛ و ترویج و توسعه آموزش‌های فنی حرفه‌ای برای ایجاد شغل تاکید کردند. قائم مقام وزیر در امور بین الملل همچنین بر اتخاذ رویکردی نظام مند برای همکاری‌های مشترک پژوهشی میان دانشگاه‌های Leading House ایرانی با دانشگاه‌های همتا تاکید کردند.

این نشست در سه پنل تخصصی با عناوین جایگاه ایران در پژوهش‌های بین المللی، مدیریت تعاملات در پژوهش‌های مشترک بین الملل و نظام رتبه بندی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی تا عصر ادامه خواهد یافت.


( ۴ )