فراخوان همکاری های پژوهشی تحقیقاتی مشترک بین ایران و آلمان

تعداد بازدید:۴۶۱۶
اولین فراخوان مشترک همکاری های پژوهشی تحقیقاتی میان استادان و پژوهشگران ایرانی و آلمانی در چارچوب همکاری های بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان (BMBF)، برای سال ۲۰۱۸ از ۱۸ دسامبر انتشار می یابد وبه مدت دو سال قابل اجرا خواهد بود.
فراخوان همکاری های پژوهشی تحقیقاتی مشترک بین ایران و آلمان

اولویت‌های تحقیقاتی پیشنهادی به شرح زیر تعیین شده‌اند:

تنوع زیستی، اقتصادبیولوژیک (از جمله امنیت غذایی)، محیط زیست (از جمله آب و تغییرات آب و هوایی) و سلامت

لازم به ذکر است پروژه‌هایی که حوزه فنی حرفه‌ای را نیز در بر می‌گیرند، در اولویت انتخاب داورین این فراخوان خواهند بود.

تبادل محققان، توسعه کنسرسیوم تحقیقاتی، تهیه طرح‌های تحقیقاتی کامل و کاربرد آنها؛ هماهنگی همکاری دوجانبه بین همکاران ایرانی و آلمانی؛ و آماده سازی و اجرای رویدادهای دو جانبه مانند کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها و یا کمپین‌های میدانی، از اهداف این فراخوان مشترک است.

اعضای هیئت علمی و پژوهشگران و متقاضیان واجد شرایط به شرح مندرج در متن پیوست می‌توانند پروپوزال‌های خود را به زبان انگلیسی تا تاریخ ۱۵ آوریل ۲۰۱۹ مطابق با ۲۶ فروردین ۹۸ با مراجعه به سایت مرکز همکاری‌های علمی بین المللی، بخش فراخوان پروژه‌های مشترک، به صورت آنلاین ثبت نام نمایند.

برای اطلاعات بیشتردر خصوص بخش سلامت تحت نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اینجا کلیک کنید.

خاطر نشان می‌شود کلیه طرح‌های پیشنهادی هم زمان باید از سوی همکار پژوهشگر آلمانی مجری طرح ایرانی نیز به وزارت آموزش و تحقیقات جمهوری فدرال آلمان BMBF ارسال شود. فراخوان بر روی سایت BMBF اعلام شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ملاحظه متن کامل فراخوان به زبان‌های انگلیسی و فارسی، فرم خام و تکمیل شده پروپوزال و توضیحات جانبی فراخوان، فایل‌های پیوست را ببینید.


لینک دانلود فایل

۲۶ رای