برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی برای دهه پایانی آذر ماه در اربیل اقلیم کردستان

تعداد بازدید:۹۷۵
دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی با اشاره به برنامه های مرکز همکاری های علمی بین المللی برای توسعه همکاری با کشورهای منطقه گفتند: از آنجا که با کشور عراق و اقلیم کردستان این کشور، روابط فرهنگی، تاریخی دیرینه ای داریم، برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی برای دهه پایانی آذر ماه در اربیل اقلیم کردستان برنامه ریزی شد و در نهایت، حدود ۳۰ دانشگاه، مرکز پژوهشی و پارک علم و فناوری، آمادگی خود را ارایه دستاوردها در این نمایشگاه اعلام نمودند.
برگزاری نمایشگاه علمی دانشگاهی برای دهه پایانی آذر ماه در اربیل اقلیم کردستان

قائم مقام وزیر علوم در اموربین الملل گفتند: این هیات که بزرگترین هیات اعزامی به کشور عراق و حتی منطقه و فرامنطقه در طول سالهای اخیر می باشد، با هدف جذب دانشجویان شهریه پرداز اقلیم، ارایه ظرفیت های دانشگاه ها و مراکز پژوهشی داخل کشور، ایجاد شعب دانشگاهی، راه اندازی دوره های مشترک، توسعه مرادات دانشگاهی و مذاکرات دو و چند جانبه اعزام می شود تا میزبان مقامات سیاسی، مسئولان علمی، مقامات دانشگاهی، دانشجویان و پژوهشگران اقلیم در ۲۸ تا ۳۰ آذر باشد.

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی در پاسخ به این پرسش که این نمایشگاه چه نقشی در توسعه روابط فی ما بین خواهد داشت، گفتند: نمایشگاه، منجر به شناخت بهتر از یکدیگر شده و از این رو در آینده همکاری ها بسیار موثر خواهد بود.

دکتر سالار آملی همچنین گفتند: در هفته پژوهش و فناوری ما شاهد برگزاری نشست مشورتی به میزبانی دانشگاه کاشان هستیم. در این نشست علاوه بر حدود ۱۰۰ تن از معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، سفرا و رایزنان تعدادی از کشورهای اروپایی و آسیایی مستقر در ایران از جمله سوئیس، فرانسه، مجارستان، اندونزی و.. نیز حضور خواهند داشت.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل به همزمانی این رویداد با هفته پژوهش و فناوری اشاره کرده و افزودند: این نشست که در آخرین روز هفته ملی پژوهش برگزار می شود با شعار پژوهش و فناوری و تعاملات بین المللی به بررسی جایگاه ایران در پژوهش های مشترک بین المللی و نحوه مدیریت تعاملات در این حوزه می پردازد. تلاش می کنیم در این نشست، از دیدگاه های دانشگا ههای فعال در حوزه پژوهش های مشترک، روایت مستقیمی از بسترهای همکاری با کشورهای سوئیس، فرانسه، اندونزی، مجارستان، استرالیا و... داشته باشیم.