حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از همکاری علمی بین المللی با عراق

تعداد بازدید:۹۷۱
در دیدار آقای دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام بین الملل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران، با اعضای سفارت عراق و رایزن فرهنگی آن سفارت در تهران، بر توسعه و تعمیق روابط و تعاملات علمی و دانشگاهی بین دو کشور تاکید شد.
حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از همکاری علمی بین المللی با عراق

در این ملاقات با اشاره به وجود ظرفیت ها و مشترکات قابل توجه فرهنگی، مذهبی و حسن همجواری دو کشور، دو طرف خواستار گسترش روابط و همکاری های جامعه دانشگاهی و تبادل هیات های علمی و مسئولان سطح بالای دو کشور شدند.

آقای دکتر سالار آملی، بر ضرورت تدوین نقشه راه همکاری های دوجانبه ایجا شعب دانشگاه های ایرانی در عراق، راه اندازی پارک علم و فناوری مشترک در بغداد و تبادل استاد و دانشجو تاکید کردند.

همچنین آقای دکتر یاسر الججاج، رایزن فرهنگی سفارت عراق همچنین علاقمندی مسئولان و دانشگاهیان کشور عراق را برای بهره مندی از توانمندی های بالای علمی ایران و افزایش جمعیت اشتغال به تحصیل دانشجویان عراقی به ویژه دانشجویان تحصیلات تکمیلی آن کشور را در دانشگاه های ایران را بسیار مهم دانستند و خواستار حمایت های علمی و پشتیبانی دانشگاه های ایران از جامعه علمی و دانشگاهی عراق شدند.

تمدید یادداشت تفاهم همکاری های علمی دو کشور، ترسیم نقشه راه برای همکاری های دانشگاهی و تحقیقاتی ایران و عراق و همچنین برنامه ریزی برای نشست روسای دانشگاه های برتر دو کشور، از جمله موضاعات مورد گفتگو در این دیدار بود.