انعقاد تفاهم نامه همکاری مؤسسه تحقیقات کشاورزی کشور تونس با دانشگاه زابل

۳۱ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۸:۳۹ کد : ۴۱۰۹ اخبار
تعداد بازدید:۳۶۹
تفاهم نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بین مؤسسه تحقیقاتی کشاورزی و تحصیلات تکمیلی IRESA در کشور تونس با دانشگاه زابل امضا شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر موسی بهلولی سرپرست دانشگاه ...
انعقاد تفاهم نامه همکاری مؤسسه تحقیقات کشاورزی کشور تونس با دانشگاه زابل
تفاهم نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بین مؤسسه تحقیقاتی کشاورزی و تحصیلات تکمیلی IRESA در کشور تونس با دانشگاه زابل امضا شد.
 به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر موسی بهلولی سرپرست دانشگاه زابل، با بیان اینکه توانمندی های علمی و پژوهشی دانشگاه زابل به عنوان دانشگاه نسل سوم و کار آفرین حائز اهمیت است گفت: بزرگ ترین مجتمع های تحقیقاتی کشاورزی شرق کشور در دانشگاه زابل وجود دارد.
 وی افزود: مجتمع تحقیقاتی شش هزار هکتاری بقیه ا... الاعظم (عج) و دیگر سایت های تحقیقاتی کشاورزی دانشگاه، می تواند زمینه های مناسب همکاری بین دانشگاه زابل و مؤسسه تحقیقات کشاورزی و تحصیلات تکمیلی IRESA در کشور تونس را فراهم کند.
سرپرست دانشگاه زابل با اشاره به ویژگی های مشترک اقلیمی و تحقیقات کشاورزی منطقه سیستان و کشور تونس گفت: تحقیقات مشترک در زمینه روش های تولید انواع زیتون، انگور، گندم، میوه‌ جات و سبزیجات بین دو موسسه علمی با توجه به اولویت های سرمایه گذاری‌های طرفین در این مقوله ها حائز اهمیت می باشد.
 وی با اشاره به اینکه دانشگاه زابل از هر اقدامی در جهت اجرای مطلوب دیپلماسی علمی استقبال و حمایت می‌کند، خاطرنشان کرد: بازدیدهای متقابل رؤسا یا نمایندگان مؤسسات و دانشگاه های معتبر خارجی یکی از راه های توسعه سطح علمی دانشگاه هاست.
دکتر  بهلولی افزود: معرفی ظرفیت های علمی و تحقیقاتی دانشگاه زابل به دیگر دانشگاه ها و مؤسسات جهان و همچنین توسعه خدمات آموزشی و پژوهشی دانشگاه و به روز شدن سطح دانش تخصصی پژوهشگران از طریق همکاری های دوجانبه و بهره مندی از امکانات و خدمات سایر دانشگاه ها و مؤسسات همکار، از دستاوردهای مهم اجرایی سازی یادداشت تفاهم های بین المللی است که باعث پویایی هر چه بیشتر دانشگاه می شود.
 گفتنی است انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک فی مابین دانشگاه زابل و مؤسسه IRESA، شرکت در سمینارها و همایش های علمی دو کشور به منظور بالا بردن  سطح توان علمی، تبادل مواد و منابع علمی دروس دانشگاهی، ارائه دوره های کوتاه مدت آموزشی برای کارکنان و اساتید و تبادل دانشجویان در مقاطع مختلف به منظور تبادل دانش و بهره وری از ظرفیت های بین المللی محورهای اصلی این تفاهم نامه را تشکیل می‌دهند.​