دیدار و گفتگوی سفیر نروژ با رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

تعداد بازدید:۱۰۲۲
آقای لارس نوردروم سفیر نروژ با دکتر بهروز ابطحی رئیس و دکتر حمید علیزاده لاهیجانی معاون پژوهش و فناوری پژوهشگاه ملی اقیانوس­ شناسی و علوم جوی دیدار و گفتگو کرد.
دیدار و گفتگوی سفیر نروژ با رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

در این ملاقات دکتر ابطحی ضمن معرفی پژوهشگاه و بخش های آن و همچنین کشتی تحقیقاتی اقیانوس پیمای ایران، تعدادی از فعالیت‌های علمی پژوهشی پژوهشگاه تشریح و آمادگی پژوهشگاه را برای همکاری با مراکز علمی و پژوهشی نروژ در حوزه علوم دریایی و اقیانوس شناسی اعلام نمود.

آقای لارس نوردروم نیز با اشاره به شاخص بودن این کشور در مطالعات اقیانوسی و فناوری‌های دریایی، مطالبی را در خصوص اهمیت منابع و محیط زیست دریایی و قرارگیری آن در اولویت های سیاست نروژ تشریح کرد.

گفتنی است در این دیدار، موضوعاتی از قبیل آلودگی های محیط های دریایی از جمله آلودگی های پلاستیکی در دریاها، پرورش ماهی در قفس، فناوری های استحصال انرژی از دریا و آبشیرین کن ها، نحوه همکاری در زمینه تحقیقات و آموزش علوم و فنون دریایی و غیره مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در پایان این دیدار از رئیس پژوهشگاه برای حضور در همایش "آب های سالم، مردم سالم" که با حمایت کشور نروژ در سازمان خوار و بار جهانی (فائو) در تاریخ ۵ جولای ۲۰۱۸ میلادی برگزار می گردد، توسط سفیر دعوت به عمل آمد.


( ۱ )