افزایش همکاری‌های دانشگاهی ایران و آلمان در سال ۹۶/تحصیل بیش از ۶‌هزار دانشجوی ایرانی در آلمان

تعداد بازدید:۱۵۴۴
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل از تحصیل بیش از ۶ هزار دانشجوی ایرانی در آلمان خبر داد و گفت: همکاری‌های علمی و آموزشی این دو کشور در سال جاری افزایش خواهد یافت.
افزایش همکاری‌های دانشگاهی ایران و آلمان در سال ۹۶/تحصیل بیش از ۶‌هزار دانشجوی ایرانی در آلمان

دکتر سالار آملی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: آلمان جزو یکی از کشورهای هدف برای توسعه همکاری‌های علمی آموزشی کشورمان است و همکای دو کشور ایران و آلمان از چهار سال پیش آغاز شده و با روندی خوبی پیش می‌رود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: اعزام دانشجو در قالب دوره‌های ۶ تا ۹ ماهه، اعزام اساتید در دوره های کوتاه مدت و یا حضور اساتید آلمانی در کشور، دایر کردن کرسی زبان ادبیات فارسی در آلمان و همچنین کرسی زبان آلمانی در ایران از مهم‌ترین محورهای همکاری دوجانبه بین دو کشور است.

دکتر سالار آملی در ادامه تصریح کرد: فرایند جدیدی در بحث همکاری‌های علمی و آموزشی دو کشور ایران و آلمان اعم از تعریف پروژه‌های جدید علمی و تدوین دوره‌های تحصیلی مشترک، تعریف شده و این همکاری‌ها در سال ۹۷ با سرعت بیشتری پیش خواهند رفت.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره با تحصیل ۶ هزار و ۵۰۰ دانشجوی ایرانی در کشور آلمان، خاطر نشان کرد: آمار این دانشجویان هر سال افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از دانشجویان نیز برای دوره‌های کوتاه مدت ۶ تا ۹ ماهه به این کشور عازم می‌شوند. ضمن اینکه همکاری‌های علمی و آموزشی این دو کشور نیز در سال آینده افزایش خواهد یافت.


( ۳ )