امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه تربیت مدرس با دانشگاه شیامن چین

۰۹ آبان ۱۳۹۴ | ۱۴:۲۳ کد : ۳۶۹۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۹۶
دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه شیامن چین به منظور توسعه همکاری های علمی به ویژه در حوزه زبان و ادبیات فارسی و زبان و ادبیات چینی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند. به گزارش دفتر همکاری های علمی بین المللی ...
امضای تفاهم نامه همکاری دانشگاه تربیت مدرس با دانشگاه شیامن چین
دانشگاه تربیت مدرس و دانشگاه شیامن چین به منظور توسعه همکاری های علمی به ویژه در حوزه زبان و ادبیات فارسی و زبان و ادبیات چینی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه تربیت مدرس، هیأتی از دانشگاه شیامن چین به ریاست دکتر زو چونگ شی، رییس دانشگاه، روز یکشنبه مورخ 11 مهر 1394 از دانشگاه  تربیت مدرس، بازدید و در خصوص توسعه همکاری های علمی، مذاکره و تبادل نظر کردند.

دکتر احمدی، رییس دانشگاه تربیت مدرس در این دیدار، با اشاره به دانشگاه تربیت مدرس به عنوان یکی از برترین دانشگاه­های ایران و دانشگاهی جامع که دربرگیرنده طیف متنوعی از حوزه های آموزشی است، گفتند: با توجه به ظرفیت مناسب و توانمندی دانشگاه، ما آمادگی خود را برای همکاری در حوزه های زبان و ادبیات فارسی، علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه و کشاورزی اعلام می کنیم.

دکتر زو چونگ شی، رئیس دانشگاه شیامن نیز از فرصت ایجاد شده برای دیدار با مسئولان دانشگاه و آشنایی طرف ایرانی و چینی تشکر و به جایگاه عالی دانشگاه تربیت مدرس در بین دانشگاه های ایران اشاره کرد. دکتر چونگ شی گفت: دانشگاه شیامن، یکی از دانشگاه های برتر و با قدمت چین و مورد حمایت دولت چین است. این دانشگاه در حوزه های شیمی، زیست شناسی، مدیریت، و حقوق یکی از بهترین دانشگاه های چین است. دکرتر چونگ شی از پیشنها آقای دکتر احمدی برای توسعه همکای استقبال کرد.

دو طرف در این دیدار بر  توسعه همکاری علمی بین­المللی، تبادل استاد و دانشجو، توسعه تکنولوژی با سرمایه مشترک، برگزاری دوره مشترک آموزشی و همکاری در حوزه زبان و ادبیات فارسی و زبان چینی تاکید کردند. در پایان، تفاهم نامه همکاری علمی ما بین دو دانشگاه در 15 بند و با اعتباری سه ساله  به امضای روسای دو دانشگاه رسید.​