دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های خارجی، سرآمد دانشجویان بین‌المللی هستند

تعداد بازدید:۶۱۳
اولین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی در تاریخ ۱۳ و ۱۴ دیماه ۱۳۹۶ در محل سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد
دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های خارجی، سرآمد دانشجویان بین‌المللی هستند

در این کنفرانس، موضوع 'جمعیت و مهاجرت ' مورد بحث و بررسی قرار گرفت. در این میزگرد تخصصی، آقای دکتر سالار آملی، قائم مقام بین الملل وزارت علوم تحقیقات و فناوری به موضوع مهاجرت و ایرانیان خارج از کشور پرداختند.

آقای دکتر سالار آملی روند فعلی تحصیل دانشجویان ایرانی را در خارج از کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای منطقه و جهان روند قابل قبولی دانستند. ایشان همین تعداد متوسط دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه های آمریکا و اروپا را در مقایسه با آمار بسیار زیاد دانشجویان کشوری همچون عربستان در دانشگاه های خارج از کشور را بسیار کمتر عنوان کردند.
دکتر سالار آملی همین تعداد کم دانشجویان ایرانی را از لحاظ کیفی و بازده تحصیلی در مقایسه با سایر دانشجویان خارجی بسیار مناسب و سرآمد دانشجویان بین الملل در دانشگاه های مطرح جهان عنوان کردند.
دکتر سالار آملی همچنین تحصیل دانشجویان در خارج از کشور را یک مقوله بین المللی و متداول دانستند که این امر بر أساس مطالعات و شاخص های موجود از یک روند بسیار عادی و منطقی برخوردار است
ایشان بهره گیری از ایرانیان خارج از کشور را عمدتاً در قالب ۴ محور: برگزاری دوره های مشترک آموزش عالی، انجام پروژه های مشترک تحقیقاتی، برگزاری کارگاه های آموزشی و همچنین پذیرش مشترک دانشجو عنوان کردند که می بایست این مهم صرفاً از طریق دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی کشور صورت پذیرد.