دیدار دکتر سالار آملی با رییس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ادیان و مذاهب

تعداد بازدید:۹۲۸
دکتر سالار آملی ضمن بازدید از دانشگاه ادیان و مذاهب، با رئیس و معاونان دانشگاه دیدار نمود.
دیدار دکتر سالار آملی با  رییس و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه ادیان و مذاهب


دکتر سالار آملی در این دیدار با اشاره به رسالت دانشگاه ادیان و مذاهب در ترویج دین شناسی گفتند: ارتباط علمی بیشتر با دانشگاه های غیر ایرانی به ترویج بیشتر اسلام می انجامد. دانشجویان غیر ایرانی، سرمایه هایی هستند که موجب گسترش نگاه درست به اسلام، ایران و تشیع خواهند شد. از این منظر، کشورهایی برنده هستند که تلاش بیشتری برای جذب دانشجوی بین المللی داشته باشند.
قائم مقام وزیر در امور بین الملل در ادامه دیدار، سه محور مهم را برای فعالیت های آتی دانشگاه ادیان و مذاهب برشمرده و گفتند: تعیین محدوده و مشخص کردن اولویت همکاری با کشورهای هدف، تدوین نقشه راه همکاری های بین المللی و تبلیغ صحیح فعالیت های علمی از ضروریات توسعه همکاری در حوزه بین الملل است.
دکتر نوابی، رییس دانشگاه ادیان و مذاهب با ابراز تشکر از سفر دکتر سالار آملی به دانشگاه ادیان و مذاهب گفتند: رسالت دانشگاه، تربیت نیروهای انسانی متخصص برای اشتغال در دانشگاه های غیر ایرانی است. دانشگاه ادیان نه برای ایران بلکه برای دنیای خارج از ایران طراحی شده است و ما در دانشگاه ادیان به دنبال ایجاد ارتباط با ادیان ابراهیمی و غیر ابراهیمی هستیم.
رییس دانشگاه ادیان و مذاهب با اشاره به اهمیت و جایگاه دانشجویان غیر ایرانی گفتند: باید منابع مالی بیشتری برای جذب دانشجو هزینه شده و این برنامه جزو اولویت های همکاری علمی بین المللی باشد. ایشان با تایید ضرورت هدف مندی رابطه با کشورها افزودند: اولویت همکاری دانشگاه ادیان و مذاهب، کشورهای مسلمان و در میان کشورهای مسلمان، کشورهای همسایه هستند اگر چه ظرفیت های خوبی در پذیرش دانشجوان غیر مسلمان نیز داریم.
شایان ذکر است در این دیدار، آقای دکتر کوهیان، معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی و معاونان پژوهشی، آموزشی، اداری و مالی و دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب نیز حضور داشتند.