دومین دور مذاکرات علمی و فرهنگی ایران و افغانستان

تعداد بازدید:۶۴۱
دومین دور مذاکرات علمی و مذاکرات علمی و فرهنگی ایران و افغانستان به ریاست دکتر سالار آملی در کابل برگزار می شود.
دومین دور مذاکرات علمی و فرهنگی ایران و افغانستان

دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی گفتند: تدوین سند جامع همکاری های ایران و افغانستان در قالب کمیته های شش گانه از خرداد ماه امسال در دستور کار دو کشور قرار گرفته است. اولین دور مذاکرات کمیته های شش گانه در نیمه اول امسال به میزبانی ایران برگزار شد و دومین دور مذاکرات کمیته ها نیز از نیمه دوم امسال به میزبانی کابل برگزار شده یا در حال برگزاری است.

قائم مقام وزیر در امور بین الملل با اشاره به واگذاری مسئولیت مدیریت کمیته علمی و فرهنگی به وزارت علوم بیان کردند: بنده به عنوان رییس کمیته علمی و فرهنگی ایران و افغانستان به همراه هیاتی از نمایندگان وزارت های امور خارجه، بهداشت، آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان های میراث فرهنگی و فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دانشگاه آزاد، دومین دور مذاکرات را در روزهای ۱۳ و ۱۴ آذر ۱۳۹۶ در کابل برگزار خواهیم کرد.

رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی افزودند: هدف از این مذاکرات، نهایی نمودن بندهای همکاری های علمی و فرهنگی ایران و افغانستان در قالب سند جامع همکاری های ایران و افغانستان خواهد بود.

شایان ذکر است دکتر سالار آملی در حاشیه این نشست با سرپرست وزارت تحصیلات عالی افغانستان دیدار نموده و از دانشگاه کابل نیز بازدید خواهند کرد.