دکتر سالار آملی، قائم مقام محترم وزیر در امور بین الملل با سفیر اکراین در تهران ملاقات کردند

تعداد بازدید:۸۸۶
آقای دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام محترم وزیر در امور بین الملل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران با آقای سرگئی بوردیلیاک، سفیر جمهوری اکراین در تهران ملاقات کردند. سفیر اکراین با اشاره به جاذبه های فرهنگی و طبیعی و توریستی ایران، از سفر به شهرهای مختلف ایران در طول مدت حضور خود در ایران ابراز خرسندی کردند.
دکتر سالار آملی، قائم مقام محترم وزیر در امور بین الملل با سفیر  اکراین در تهران ملاقات کردند

آقای دکتر سالار آملی با اشاره اجمالی به وضعیت علمی و آموزش عالی کشور و رشد شاخص های علمی و پژوهشی کشور به ویژه در سال های اخیر، ابراز امیدواری کردند که با تلاش های دو طرف شاهد ایجاد بسترهای بیشتر و مناسب تری برای توسعه همکاری های علمی با کشور اکراین باشیم. در این دیدار، زمینه های علمی و تحقیقاتی از جمله هوا فضا، انرژی، کشاورزی، کشتی سازی، فناوری اطلاعات، علوم پزشکی، نانوتکنولوژی، بیو تکنولوژی، و همکاری بین پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان دو کشور مورد تاکید دو طرف قرار گرفت. همچنین مقرر گردید کمیته مشترکی بین دو کشور برای پیگیری تفاهمات و برنامه های همکاری های علمی بین ایران و اکراین تشکیل و اعضای آن معرفی شوند.

سفیر اکراین همچنین پیشنهاد دادند تعداد بیشتری از دانشگاه های اکراین توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارزیابی شوند. ایشان همچنین با اشاره به فعالیت کرسی های زبان و ادبیات فارسی در اکراین، از افزایش همکاری در زمینه زبان و فرهنگ بین دو کشور استقبال کردند. آقای دکتر سالار آملی همچنین در پایان این دیدار از وزیر همتای کشور اکراین جهت سفر به ایران به منظور آشنایی با ظرفیت های علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و تقویت همکاری های علمی فیمابین دعوت به عمل آوردند.