قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل : در دولت یازدهم ،دانشمندان ایرانی توانستند بستر ارتباط بین المللی علم و فناوری را پایدار کنند

تعداد بازدید:۱۰۶۲
دکترحسین سالار آملی ، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم گفت : دانشمندان ایرانی توانستند بستر یک ارتباط بین المللی علمی و فناوری پایدار را فراهم کنند .
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل : در دولت یازدهم ،دانشمندان ایرانی توانستند بستر ارتباط بین المللی علم و فناوری را پایدار کنند

دکتر سالار آملی که در مراسم افتتاح کنفرانس بین المللی یوسرن دردانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل سخن می گفت، با اشاره به کاربرد دانشگاه ها در جهان کنونی اظهار داشت: دانشگاه‌ها سه کاربرد اساسی و سه کارکرد مهم در دنیا دارند.

وی تولید علم، افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه و تمدن سازی را سه کارکرد مهم دانشگاه اعلام کرد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل افزود: در دو دهه اخیر وظیفه جدیدی به مجموعه کارکردهای دانشگاه اضافه شده که عمداً" در رابطه با دیپلماسی علمی و فناوری هست و این یکی از مواردی است که درحال حاضر در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مدنظر برنامه ریزان این وزارتخانه قرارگرفته است.

دکتر سالار آملی با اشاره به اینکه دستاوردها و پیشرفت های خوبی در عرصه دیپلماسی علمی و فناوری در دولت یازدهم داشتیم، گفت: امیدواریم این دستاوردها برای کارکردهای جدید دانشگاه‌ها در آینده بستر مناسبی باشد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با بیان اینکه دراین کارکردها توانستیم با هزاران دانشمند خارج از کشورتماس بگیریم و در تماس باشیم، گفت: در این مدت توانستیم صدها پروژه تحقیقاتی تعریف کرده و در سی وپنج کشور دنیا کرسی‌های ادبیات فارسی راه‌اندازی کنیم.