فراخوان یونسکو درخصوص جایزه دانشمند جوان انسان و کره مسکون یونسکو- سال ۲۰۱۸

تعداد بازدید:۱۱۰۷
یونسکو هر سال با هدف تشویق دانشمندان جوان کشورهای در حال توسعه به تحقیق در خصوص مسائل مرتبط با ذخیره‌گاه‌های زیست‌‌کره و همچنین تبادل اطلاعات و تجربیات بین دانشمندان نسل جدید، جایزه‌ای را با عنوان دانشمند جوان انسان و کره مسکون (MAB) اعلام می‌کند.
فراخوان یونسکو درخصوص جایزه دانشمند جوان انسان و کره مسکون یونسکو- سال ۲۰۱۸

متقاضیان دریافت جایزه باید تا ۴۰ سال سن داشته باشند و پروژه‌های بین بخشی مرتبط با ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره را برای جایزه دانشمند جوان انسان و کره مسکون پیشنهاد دهند. این پروژه‌ها باید حداکثر تا مدت دو سال انجام شود. مبلغ این جایزه حدود ۵۰۰۰ دلار امریکا است. متقاضیان باید در پروژه های خود ضمن توجه به این نکته که اجرای برنامه انسان و کره مسکون یونسکو تا سال ۲۰۲۵ بر اساس برنامه اقدام لیما و استراتژی این برنامه در جهت تحقق اهداف توسعه پایدار خواهد بود، چگونگی ارتباط پروژه با اقدامات پژوهشی لیما و اهداف توسعه پایدار را مشخص کنند.

داوطلبان واجد شرایط باید تا اول آذر سال جاری فرم تکمیل‌‌شده و رزومه خود را به گروه علوم کمیسیون ملی یونسکو- ایران به نشانی الکترونیکی: science@irunesco.org ارسال کنند.

علاقه‌‌مندان می توانند برای دریافت فرم مربوط اینجا را کلیک و برای دریافت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنند:

 

http://www.unesco.org/new/en/natural-sciences/environment/ecological-sciences/man-and-biosphere-programme/awards-and-prizes/mab-young-scientists-awards/


( ۱ )