جمهوری بنین خواهان توسعه همکاری های علمی، آموزشی با جمهوری اسلامی ایران شد

تعداد بازدید:۸۸۵
جناب آقای دکتر سالار آملی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری روز یک شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶، بنا به درخواست جناب آقای نعیم آکیبو Naim Akibou سفیر جمهوری بنین در کشورمان، پذیرای ملاقات با ایشان بود.
جمهوری بنین خواهان توسعه همکاری های علمی، آموزشی با جمهوری اسلامی ایران شد

در این دیدار آقای دکتر سالار آملی ضمن برشمردن برخی از دستاوردها و توانمندی های علمی آموزشی کشورمان در سطح منطه و جهان، از آمادگی ایران برای هرگونه همکاری با کشور بنین خبر داد که اعطای ۵ بورس تحصیلی به داوطلبان بنین و ارایه دوره های کارآموزی کوتاه مدت سه الی شش ماهه برای دو نفر از اساتید دانشگاه های بنین در ایران به عنوان نقطه شروع همکاری های دو طرف خواهد بود.

در این دیدار آقای نعیم آکیبو خواهان توسعه روابط علمی آموزشی با ایران و بهرمندی از توانمندی های کشورمان در حوزه های مختلف مانند نفت، انرزی های برق و مکانیک شد. ایشان یادآور شدند که ایران در منطقه به عنوان کشوری فراتر از کشورهای نفت خیز منطقه در علم و دانش بوده و از این منظر است که ما شیفته و خواهان توسعه همکاری با ایران هستیم و از ایران درخواست همکاری و آموزش جوانان بنینی در حوزه های مورد نیاز نمود. ایشان ضمن نفی نقش منفی زبان در همکاری بین دو کشور، معتقد است جوانان بنینی آماده تحصیل در ایران به زبان فارسی هستند.