استقبال مقامات کمیسیون اروپا از گسترش همکاری با ایران در بخش نوآوری و تحقیق

۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۲۳:۳۱ کد : ۳۲۳۵ اخبار
تعداد بازدید:۳۹۱
رییس واحد سیاستگذاری اداره تحقیق و نوآوری کمیسیون اروپا از گسترش همکاری با مراکز علمی و پژوهشی ایران در زمینه های نوآوری و تحقیق استقبال کرد. آقای دکتر کوهیان، معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی، ...
استقبال مقامات کمیسیون اروپا از گسترش همکاری با ایران در بخش نوآوری و تحقیق
رییس واحد سیاستگذاری اداره تحقیق و نوآوری کمیسیون اروپا از گسترش همکاری با مراکز علمی و پژوهشی ایران در زمینه های نوآوری و تحقیق استقبال کرد.

آقای دکتر کوهیان، معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی، در ملاقات با آقای آندره کریگنانی نوولی، رییس واحد سیاستگذاری اداره تحقیق و نوآوری کمیسیون اروپا اظهار داشتند: همکاری های علمی گسترده ای میان وزارت علوم و نهادهای مختلفی از اروپا وجود داشته و دارد. ایشان با اشاره به این نکته که مرکز همکاری های علمی بین المللی به عنوان کانال اصلی ارتباطات علمی عمل می کند، افزودند: دیدار هیات های عالی رتبه اروپایی نشان می دهد که علاقه به توسعه روابط میان دو طرف به طور جدی وجود دارد.

معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی با  تاکید بر این که تعامل کمیسیون اروپا با مرکز همکاری های علمی بین المللی به هم افزایی بهتر و بیشتر روابط علمی می انجامد، گفتند: از این رو انتظار می رود تعامل و تبادل اطلاعات میان وزارت علوم و کمیسیون اروپا نزدیکتر و بیشتر شود.

خانم تانیا دیمیترووا، کارشناس سیاستگذاری اداره تحقیق و نوآوری کمیسیون اروپا نیز ضمن تایید وتاکید بر نقش سیاستگذاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، خواستار معرفی چارچوب های همکاری میان کمیسیون اروپا با دانشگاه ها، مراکز پژوهشی و فناوری کشور شدند. وی با اشاره به نقش کشورها برای انتخاب و معرفی نمایندگانی به عنوان مراجع تماس ملی یا National Contact Points (NCPs) برای همکاری با کمیسیون اروپا و بخش های پژوهش و نوآوری، خواستار انتخاب افرادی از سوی وزارت علوم شدند که بتوانند به عنوان کنش گران در برقراری ارتباطات علمی عمل کنند.

شایان ذکر است در این دیدار، خانم دکتر لطفیان رییس مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی، آقای دکتر مولی نژاد قائم مقام امور بین الملل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی، نمایندگان وزارت امور خارجه و کارشناسان مرکز همکاری های علمی بین المللی نیز حضور داشتند.