قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی با سفیر آلمان در تهران، دیدار و گفت و گو کرد

تعداد بازدید:۹۵۶
در پی سفر هیات روسای دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشورمان در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به جمهوری فدرال آلمان؛ آقای میکائیل کلور برشتولد Michael Klor-Berchtold)) سفیر آلمان در تهران، صبح روز دوشنبه ۰۱/۰۳/۱۳۹۶ با جناب آقای دکتر سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی دیدار و گفت و گو کردند.
قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی با سفیر آلمان در تهران، دیدار و گفت و گو کرد

در این دیدار که آقای یوستوس کمپر، دبیر اول و سرپرست بخش فرهنگی سفارت و آقای فرنس شتوکل، مدیر مرکز اطلاعات موسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) در تهران نیز حضور داشتند؛ آقای دکتر سالار آملی، ضمن تشکر از حمایت های سفارت جمهوری فدرال آلمان به منظور انجام این سفر؛ همکاری با آلمان را یکی از اولویت های هیات محترم دولت و وزارت امور خارجه کشور؛ به ویژه در حوزه علوم و فناوری دانستند. ایشان همچنین؛ سفر به آلمان را بسیار مفید و نتایج آن را مثبت ارزیابی کرده؛ موضوعات و محورهای مهم در همکاری با آلمان را برشمردند. بر همین اساس؛ روز علم و ایران و آلمان در روزهای ۲۴ و ۲۵ اکتبر ۲۰۱۷ (۳-۲ آبان ماه ۱۳۹۶) در تهران برگزار خواهد شد. همچنین قرار است هیاتی متشکل از ۱۵ تن از دانشمندان و پزوهشگران و سیاستگزاران در زمینه علم و فناوری؛ به منظور انجام مذاکرات رو در رو با همتایان خود در انجمن لایپنیتز ( Leipniz Association ) و به ویژه تعریف پروژه های مشترک تحقیقاتی در ژوییه ۲۰۱۷ (تیر - مرداد ماه ۱۳۹۶) در آلمان حضور یابند.

انجمن لایپنیتز ( Leipniz Association ) که دارای ۸۸ موسسه تحقیقاتی فعال در زمینه های مختلف علمی تحقیقاتی است و موسسات تحقیقاتی لایبنیتز در تمام زمینه های تحقیقات دانشگاهی، از علوم انسانی و اجتماعی، و اقتصاد؛ گرفته تا علوم فضایی و علوم زیستی؛ ریاضیات؛ علوم طبیعی؛ مهندسی و تحقیقات زیست محیطی فعالیت می کنند. ‌