دانشگاه های شهید بهشتی، شیراز و الزهرا (س) محور همکاری با دانشگاه بن

تعداد بازدید:۲۱۶۴
دکتر سالارآملی در ملاقات با رییس دانشگاه بن آلمان بر آمادگی دانشگاه های ایرانی برای توسعه همکاری با دانشگاه بن در حوزه های تاریخ تمدن، فرهنگ، باستان شناسی، شیعه شناسی و اسِلام شناسی تاکید کرد.
دانشگاه های شهید بهشتی، شیراز و الزهرا (س) محور همکاری با دانشگاه بن

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل در دیدار با آقای مایکل کخ رییس دانشگاه بن گفتند: چرخش دانش در بین دانشمندان و پژوهشگران جهان روند رو به رشدی داشته است.

ایشان در این دیدار ضمن تاکید بر تجاری سازی نتایج علمی و انتقال دانش علمی با الگوگیری از دانشگاه های پیشرو در این زمینه افزودند: وزارت علوم، از برقراری هرگونه همکاری بین دانشگاه های ایران و بن به ویژه با دانشگاه بن حمایت کرده و آماده است تا همکاری های خود را با این دانشگاه در زمینه های تاریخ تمدن و فرهنگ ایران، باستان شناسی، اسلام شناسی، شیعه شناسی و اعزام استاد زبان و ادبیات فارسی برقرار نموده و توسعه دهد. ایشان در این دیدار دانشگاه های شهید بهشتی، شیراز و الزهرا (س) را به عنوان محور همکاری با دانشگاه بن معرفی نمودند.

دکتر مایکل کخ نیز در این دیدار از گسترش ارتباطات بین دانشگاهی با ایران استقبال کرد و گفت: دانشگاهیان به عنوان مراکز برقراری ارتباطات و همکاریهای علمی هستند.


( ۵ )