اراده ایران و کره جنوبی برای گسترش همکاری های علمی

۱۰ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۸:۱۶ کد : ۳۰۱۶ اخبار
تعداد بازدید:۴۷۹
مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت علوم و برنامه ریزی کره جنوبی از تمایل این کشور به توسعه همکاری های علمی با ایران در حوزه های پژوهشی و فناوری خبر داد. در دیدار آقای دکتر کوهیان، معاون مرکز همکاری ه...
اراده ایران و کره جنوبی برای گسترش همکاری های علمی
مدیر کل همکاری های بین الملل وزارت علوم و برنامه ریزی کره جنوبی از تمایل این کشور به توسعه همکاری های علمی با ایران در حوزه های پژوهشی و فناوری خبر داد.

در دیدار آقای دکتر کوهیان، معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی با آقای یونگائی چوئی، مدیر کل همکاری های بین المللی وزارت علوم، فناوری اطلاعات و برنامه ریزی، دو طرف از آمادگی خود برای توسعه همکاری های علمی در حوزه های مختلف پژوهشی و فناوری خبر دادند.

معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی در این دیدار با اشاره به تمایل وزارت علوم برای عملیاتی کردن تفاهم نامه های امضا شده با دیگر همتایان در سطوح وزارتی و دانشگاهی گفتند: کشورهای زیادی علاقمند با همکاری با ایران هستند و تفاهم نامه های زیادی نیز به امضا رسیده است. اما آنچه مهم و مورد علاقه ماست، عملی کردن این تفاهم نامه هاست.

معاون مرکز همکاری های علمی بین المللی از امضای اولین تفاهم نامه وزارتی میان ایران و کره جنوبی استقبال کرد و افزود: امیدواریم در سفر آتی رییس جمهوری کره جنوبی به ایران، این تفاهم نامه نیز امضا شود.

آقای چوئی با اظهار تشکر از برگزاری این جلسه اظهار امیدواری کرد با امضای تفاهم نامه، تشکیل کمیته مشترک، شاهد توسعه همکاری های آینده دو کشور باشیم.

شایان ذکر است در این دیدار، آقای چوئی جین هیونک، معاون همکاری های اروپا و آفریقای دفتر همکاری های بین المللی وزارت علوم، فناوری اطلاعات و برنامه ریزی نیز آقای چوئی را همراهی می کرد.