دکتر سالارآملی: عملگرایی در راس سیاست های همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم قرار دارد

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۰ کد : ۲۹۸۹۸ اخبار برگزیده رویداد های مهم اخبار
تعداد بازدید:۱۰۹۷
دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی و بین المللی در دیدار با آقای مارتین همیلتون اسمیت، وزیر تجارت و سرمایه گذاری ایالت استرالیای جنوبی، بر گسترش روابط علمی و آموزشی میان طرفین تاکید نمود.
دکتر سالارآملی: عملگرایی در راس سیاست های همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم قرار دارد

به گزارش مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر سالارآملی در این ملاقات ضمن بیان خلاصه ای از وضعیت آموزش عالی در ایران، بر لزوم اقدامات عملی و به تبع آن انجام برنامه ریزی جامع، تشکیل کمیسیون های مشترک بین کشوری و میان دانشگاهی تاکید کردند. ایشان سیاست هایی همچون: تبادل دانشجو در قالب فرصت های مطالعاتی کوتاه مدت، تعریف و انجام پروژه های مشترک، برنامه های مشترک آموزشی در رشته های مختلف و همکاری میان بخش فنی حرفه ای را از مباحث کلیدی روابط در آینده میان دو کشور دانستند.

آقای همیلتون اسمیت نیز با اشاره به اینکه دانشجویان ایرانی زیادی در استرالیا هستند، از آغاز همکاری در بخش های مهندسی و کشاورزی استقبال نمودند و بیان داشتند که در آینده نزدیک ملاقات های مستقیم میان دانشگاهی بین طرفین در راستای گسترش همکاری های علمی- آموزشی انجام خواهد گرفت. 


( ۱ )