نشست معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۰۴ کد : ۲۹۶۹۳ اخبار برگزیده رویداد های مهم اخبار
تعداد بازدید:۸۴۵
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل اعلام کرد: هفتمین نشست معاونان و مدیران بین الملل دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در تاریخ ۱۷ اسفندماه در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.
نشست معاونان و مدیران بین‌الملل دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود

دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین المللی با اعلام این خبر اظهار داشت: نشست معاونان و مدیران بین‌الملل، محل تضارب آرای مسئولانی است که در خط مقدم جبهه دیپلماسی علم و فناوری، ایفای نقش می کنند و از این رو این نشست از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.

وی با اشاره به رشد تصاعدی فعالیت‌ها و همکاری‌های علمی بین‌المللی در دولت تدبیر و امید تصریح کرد: بدون تردید، نهادهای متعددی در سطوح مختلف در سیاست‌گذاری، تدوین و نظارت بر فعالیت‌های علمی بین المللی حضور دارند. بنابراین در این نشست از حضور و نظرات این عزیزان استفاده خواهیم کرد.

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل خاطرنشان کرد: در این نشست برای دومین سال متوالی، از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری برتر در حوزه بین‌الملل تقدیر می شود.

گفتنی است برگزاری دو میزگرد تخصصی با موضوع کارگروه های ملی، هماهنگی و پیگیری همکاری‌های علمی بین المللی و تعامل با اتحادیه اروپا نیز در این نشست از دیگر برنامه‌های این نشست است.