دیدار دکتر سالار آملی با سفیر پرتغال

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۰ کد : ۲۹۶۱۳ اخبار برگزیده لیست اخبار اخبار آرشیو اخبار
تعداد بازدید:۷۱۳
سفیر جدید پرتغال در دیدار با آقای دکتر سالار آملی از اراده این کشور برای توسعه همکاری های با ایران خبر داد .
دیدار دکتر سالار آملی با سفیر پرتغال

دکتر سالار آملی نیز با استقبال از موضوع گفتند: پرتغال از دیر باز، کشوری دوست برای ایران بوده و آماده است همکاری با نهادهای علمی و پژوهشی پرتغال را توسعه دهد.

دکتر حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رییس مرکز همکاری های علمی بین المللی در دیدار با آقای کورته رئال، سفیر جدید پرتغال در ایران بیان کردند: همکاری ایران و پرتغال می تواند از مسیر کمیسیون اروپا و برنامه های اتحادیه اروپا از جمله افق ۲۰۲۰ دنبال شده که در نهایت به توسعه و تحکیم همکاری های علمی خواهد انجامید.

سفیر پرتغال در ایران ملاقات گفت: این دیدار، نخستین دیدار رسمی من پس از شروع به کار رسمی در ایران است. قائم مقام وزیر در امور بین الملل با اشاره به همین موضوع گفتند: این، نشان دهنده اراده ای قوی برای توسعه همکاری های علمی و بیان گر اهمیت همکاری های علمی میان دو کشور است.

آقای کورته رئال در ادامه دیدار گفت: دکتر کارلوس موده ئاس کمیسیونر اروپا در علم، پژوهش و فناوری، اصالتی پرتغالی دارد و این می تواند فرصتی برای توسعه و تقویت همکاری های ایران و اتحادیه اروپا به حساب آید. رییس مرکز همکاری های علمی وزیر آموزش عالی پرتغال را برای سفر به ایران به منظور بازدید از توانمندی ها و دستاوردهای علمی ایران دعوت کرد که با استقبال سفیر پرتغال مواجه شد و آن را برای هر دو طرف مفید دانست.

 


( ۱ )