جایزۀ یونسکو – کالینگا برای ترویج علم (۲۰۱۷)

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۱ کد : ۲۹۶۰۵ لیست اخبار فراخوان
تعداد بازدید:۵۰۶
این جایزه برای گرامیداشت تلاش‌های یک نفر نویسنده، ویراستار، استاد دانشگاه، تهیه کنندۀ رادیو و تلویزیون یا مسئول وب‌سایت، تهیه کنندۀ فیلم یا مدیر ارشد مسئول اجرای پروژه در زمینۀ انتقال (مؤثر) دانش، پژوهش و فناوری به عموم، اعطا می‌شود. فرد معرفی شده باید دانش و اطلاعات کافی از نقش علم، فناوری و پژوهش عمومی برای بهبود رفاه عمومی، غنی‌سازی میراث فرهنگی ملت‌ها و یافتن راه‌حل برای رفع مشکلات بشریت داشته باشد.
جایزۀ یونسکو – کالینگا برای ترویج علم (۲۰۱۷)

متولیان این جایزه عبارتند از Kalinga Foundation Trust، the Orissa Government of India و وزارت علم و فناوری دولت هند هستند. جایزه توسط مدیرکل یونسکو در مراسمی رسمی که در شهر امان در اردن در جریان مجمع جهانی علم در نوامبر ۲۰۱۷ برگزار می‌شود، اعطا خواند شد. این جایزه که فقط یک بار به هر فرد اعطا می‌شود شامل چکی به مبلغ ۲۰,۰۰۰ دلار آمریکا، یک گواهی‌نامه و مدال نقرۀ آلبرت آینشتین یونسکو است.

علاوه بر این، فرد منتخب از جایزۀ ویژۀ کالینگای دولت هند با عنوان کرسی کالینگا که شامل یک چک به مبلغ ۵,۰۰۰ دلار آمریکا و سفری دو تا چهارهفته‌ای به کشور هند (به خرج دولت هند) برای فعالیت‌های علمی (به زبان انگلیسی) است، بهره‌مند خواهد شد.

افراد باید حداکثر تا اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ به دبیرخانۀ کمیسیون ملّی یونسکو – ایران به پست الکترونیک: science@irunesco.org معرفی شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت گروه علوم کمیسیون ملّی یونسکو – ایران مراجعه نمایید