کنفرانس توسعه همکاری‌های علمی ایران و اتریش در دانشگاه خوارزمی برگزار شد

۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۷۴۵۲ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۵۶۸
کنفرانس توسعه همکاری‌های علمی ایران و اتریش در دانشگاه خوارزمی برگزار شد

در ابتدای این کنفرانس دکترمجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی این وزارت از دانشگاه خوارزمی که میزبانی این برنامه را تقبل کردند تشکر کرده و اظهار داشت: در ایران ۱۵۵ دانشگاه ملی و ۵۳۰ شعبه دانشگاه از راه دور (پیام نور) وجود دارد و همچنین دو دانشگاه ویژه در علوم مهارتی که تعدادشان در سطح کشور ۹۶۰ مورد است. علاوه بر این، کشور پهناور ایران دارای دو مجموعه دانشگاهی دیگر تحت عنوان مراکز غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی است که این دو در مجموع مشتمل بر ۸۲۰ واحد آموزش عالی در سطح کشور هستند.

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به تعداد دانشجویان در گروه‌های مختلف علمی گفت: ۴۶.۸ درصد دانشجویان در گروه علوم انسانی، ۵.۸۶ درصد در گروه علوم پایه ،۵.۶۹ درصد در گروه علوم پزشکی ۳۰.۱۹ درصد در گروه علوم مهندسی، ۴.۳۵ درصد در گروه کشاورزی و دامپزشکی و ۷.۸۳ درصد در گروه هنر تحصیل می‌کنند.

وی در ادامه به سهم ایران در تولید مقالات علمی اشاره کرد و افزود: تعدادمقالات علمی ایران از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ نشان می دهد که سهم ایران در تولید مقالات افزایش یافته به طوری که در سال ۲۰۱۵ تعداد مقالات منتشره در مجلات ISI ، به بیش از ۳۵ هزار مورد رسیده است و میان صد دانشگاه برتر آسیا ایران بعد از ژاپن، کره و تایوان مقام چهارم را داراست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: از گسترش بخش فارسی در دانشگاه‌های خارجی استقبال می‌کنیم و امیدواریم مراکز آموزش عالی کشور در عرصه بین‌المللی توفیقات بیشتری را کسب کنند.