بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی

۱۱ تیر ۱۳۹۳ | ۱۷:۰۵ کد : ۲۶۷۹۴ فراخوان
تعداد بازدید:۲۶۲

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علیرضا اللهیاری،مسئول دبیرخانه بیست‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی اعلام کرد: طرح‌های ارسالی به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی خوارزمی در 17 گروه تخصصی در حال بررسی است.
وی با بیان این مطلب که امسال و سال گذشته یک گروه تخصصی نیز به گروه‌های تخصصی جشنواره بین‌المللی اضافه شده‌است، گفت: گروه "طرح‌ برگزیده موفق در تولید ملی" طی سال گذشته و امسال  به 16 گروه تخصصی سال گذشته اضافه شده و در مجموع بررسی طرح‌های این دوره از جشنواره نیز در 17 گروه تخصصی انجام می‌شود.
وی با اشاره به رشد چشمگیر طرح‌های رسیده در بخش شرکت‌کنندگان خارجی در نسبت به سالهای گذشته افزود: امسال از مجموع 800 طرح واصله به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی خوارزمی، 127 طرح از 38 کشور دنیا مربوط به بخش طرح‌های شرکت‌کننده خارجی بوده و مابقی طرح‌ها مربوط به طرح‌های داخلی است که این رقم نسبت به سال‌ گذشته از رشد خوبی برخوردار ‌است.
دکتراللهیاری زمان برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی را اسفند 92 اعلام کرد و گفت: امسال بیست و هفتمین دوره از جشنواره بین‌المللی خوارزمی با حضور جمعی از مقامات برجسته کشوری و اساتید و پژوهشگران و محققین کشور در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار می‌شود.